کد خبر 15253
۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۹

اکبری:

بررسی وضعیت توسعه منطقه مکران در کمیسیون صنایع و معادن

بررسی وضعیت توسعه منطقه مکران در کمیسیون صنایع و معادن

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از استماع گزارش دبیر اجرایی شورای توسعه مکران پیرامون وضعیت توسعه این منطقه در نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن خبر داد.

به گزارش نمایندگان، عزت الله اکبری ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون حسین دهقان دبیر اجرایی شورای توسعه مکران حضور پیدا کرد. کمیسیون صنایع و معادن نخستین کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی بود که از آقای دهقان برای ارائه گزارش درباره توسعه منطقه مکران دعوت به عمل آورد. در این جلسه اقدامات انجام گرفته برای توسعه مکران تشریح شد. در این گزارش ظرفیت منطقه مکران به صورت تفصیلی بیان شد. 

وی در ادامه اظهار کرد: براساس گزارش ارائه شده اساسنامه منطقه مکران در دولت تصویب و لایحه آن برای بررسی به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد. مسئول منطقه مکران باید اختیار تام داشته باشد. در صورت تحقق این امر این مسئول می تواند تصمیمات لازم را در موقعیت مناسب اخذ کند. در غیر این صورت نمی توان در جذب سرمایه گذار خارجی و بخش خصوصی برای این بخش موفق بود. 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: باید همه بخش ها با یکدیگر هماهنگ باشند و با سرعت کار را پیگیری کنند تا سرمایه بخش خصوصی جذب شود.دولت باید در دپیلماسی اقتصادی پیش رو باشد. دولت باید مشوق های جذب سرمایه را احصا کند زیرا اکنون جنگ مشوق ها است و اگر ما مشوق نداشته باشیم تمایلی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. 

منبع:ایسنا 

انتهای پیام

کد خبر 15253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =