کد خبر 15778
۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷

حاجی پور:

واردات ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن برنج بزرگترین خیانت به کشاورزان است/ باید تحصن کنیم تا به داد کشاورزان برسید؟

واردات ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن برنج بزرگترین خیانت به کشاورزان است/ باید تحصن کنیم تا به داد کشاورزان برسید؟

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به دلیل عدم نظارت وزارت جهاد، هزینه کرد و خرج کشاورزان پرداخت نشده و محصول آنها کیلویی ۵۰ الی ۶۰ هزار تومان خریداری شده که بزرگترین خیانت به کشاورزان شده است.

به گزارش نمایندگان، رضا حاجی پور در نشست علنی امروز (سه شنبه 24 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: امروز تعدادی از خبرنگاران غرب مازندران مهمان قوه مقننه هستند از این رو روز خبرنگار را به اهالی رسانه تبریک می گویم.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ترور کوردلانه داعشی ها در شیراز که موجب شهادت و مجروح شدن هموطنان شد امری محکوم است، اظهار کرد: حجاب و عفاف زینت زنان و مردان ما محسوب می شود.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات به مردم و افراد فعال در فضای مجازی که کسب و کار دارند، وعده داد محدودیت ها در این عرصه کاهش یابد تا این افراد بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند. بر این اساس منتظر هستیم وزارت ارتباطات این قول را عملیاتی کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهور و وزیر صمت، افزود: صنعت استان مازندران با محوریت شهرستان آمل باید مورد توجه قرار بگیرند؛ متاسفانه به دلیل قطعی برق، این صنایع با مشکلات متعدد مواجه شده و شاهد اخراج کارگران هستیم. به عبارتی برنامه ریزی های صنعتگران و تولیدکنندگان با عدم مدیریت وزارت نیرو محقق نشده و کارخانه های بزرگی مانند کاله، هراز، قند، فولادین ذوب، کابل شمال و آمل و غیره تحت تاثیر قرار گرفته اند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقتصاد آمل مبتنی بر کشاورزی و صنعت است لذا باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد؛ همه کارخانه های صنعتی در این شهرستان دچار آسیب های زیادی شده اند و حتی کشاورزان نیز با چالش های فراوانی مواجه شده اند.

حاجی پور گفت: همچنین در این راستا باید یادآور شد خانوارهای آملی نیز به دلیل قطعی های مکرر با مشکل روبرو شده و شاهد سوختن وسایل برقی آنها هستیم که خسارت های زیادی را به بار آورده است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور، اظهار کرد: امروز تحصن نمایندگان شمال کشور در جایگاه هیات رییسه صحن مشاهده کردید؛ وزیر کشاورزی به استان مازندران سفر کرد تا مشکل برنج کیفی سال گذشته برطرف شود اما هیچ اتفاقی رخ نداده است. فقط تصمیمی برای خرید برنج پر محصول گرفته شده که هیچ برنج این چنینی وجود ندارد.

وی ادامه داد: همچنین به برخی از پایانه ها و مراکز خرید برنج امکانات و تسهلاتی ارائه شد اما عملا قیمتی که وزارت جهاد و حوزه معاونت بازرگانی اقدام به خرید کرده کیلویی 70  و 85 هزار تومان است؛ متاسفانه به دلیل عدم نظارت وزارت جهاد، هزینه کرد و خرج کشاورزان پرداخت نشده و محصول آنها کیلویی 50 الی 60 هزار تومان خریداری شده که بزرگترین خیانت به کشاورزان شده است. فراموش نشود رهبر انقلاب در این سالها در راستای حمایت از تولید داخلی مکررا تذکر می دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهور و معاون اول وی، افزود: سرانه جمعیت و تولید کشاورزان در حوزه برنج را مقایسه کنید که حساب و کتاب مشخصی است. چرا نمی خواهید به بخش کشاورزی و برنج کاران توجه کنید و اقدام به وارد کردن برنج کرده اید؟.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر انقلاب در مورد حمایت از تولید داخلی صحبت می کنند اما شما در ایام برداشت برنج، اقدام به توزیع برنج می کنید. در مرکز پایانه صادرات برنج، برنج وارداتی در حال توزیع شدن است. چون دوست دشمن است، شکایت کجابریم؟.

حاجی پور خاطرنشان کرد: کشاورزان و تولیدکنندگان نیازمند ایجاد بارقه امید هستند؛ 2 میلیون و 100 هزار تن برنج وارد شده اما معاونت بازرگانی عنوان می کند فقط 300 هزار تن بوده است! مگر می شود بدون مجوز برنج خارجی وارد کشور شود و حتی توزیع آن صورت بگیرد؟. آیا باید تحصن کنیم تا به داد کشاورزان برسید!.

انتهای پیام

کد خبر 15778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =