کد خبر 15990
۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۶

نجف آبادی:

صنعت خودرو سازی کشور توانایی ساخت آمبولانس را ندارد

صنعت خودرو سازی کشور توانایی ساخت آمبولانس را ندارد

عضو کمیسیون بهداشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ناتوانی خودرو سازی در تولید آمبولانس‌ها، گفت: صنعت خودرو سازی کشور قادر به ساخت آمبولانسی که بتوان بر روی آن نام آمبولانس بگذاریم را ندارد.

به گزارش نمایندگان، همایون سامه یح نجف آبادی  در مورد وجود ۳ هزار دستگاه آمبولانس فرسوده در کشور که می‌تواند پیامدهایی ناگواری برای بیماران داشته باشد، گفت: طی آماری که در چند روز گذشته منتشر شده در حال حاضر حدود ۵۷۰۰ دستگاه آمبولانس در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ۳هزار دستگاه از آنها فرسوده شده و باید از چرخه خارج شوند، در غیر این صورت پیامدهای ناگواری را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم کلیمیان در مجلس یازدهم با انتقاد از ناتوانی خودرو سازی در تولید آمبولانس‌ها، افزود: صنعت خودرو سازی کشور قادر به ساخت آمبولانسی که بتوان بر روی آن نام آمبولانس بگذاریم را ندارد، برای جبران کمبود ۳ هزار دستگاه آمبولانس نیازمند واردات آنها از سایر کشورها هستیم، متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات بودجه‌ای سال گذشته یک دستگاه آمبولانس هم وارد نشده است.

وضعیت اورژانس هوایی کشور در شرایط مطلوبی نیست

نجف آبادی مشکلات حمل و نقل اورژانس کشور را تنها مختص به آمبولانس ندانست و اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت اورژانس هوایی کشور هم شرایط مطلوبی ندارد، بسیاری از بالگردهایی که در اختیار اورژانس قرار دارند فرسوده و زمین گیر هستند، این کمبودها بازی با جان بیماران را به دنبال دارد.

وی در ادامه یادآور شد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای جبران کمبود آمبولانس در کشور جلساتی را با مسئولان و متولیان امر برگزار کرد و مقرر شد طی یکسال آینده چند دستگاه آمبولانس به کشور وارد شود اما باید امیدوار به این مسئله باشیم.

امیدواریم تحریم‌ها برداشته شود

عضو کمیسیون بهداشت در مجلس با بیان اینکه تمام کمبودهای حوزه بهداشت نیازمند تامین اعتبار است، اظهار داشت: از تهیه تجهیزات نو تا خریداری و وارد کردن آمبولانس در حوزه بهداشت نیازمند تامین اعتبار هستیم و اعتبارات بودجه‌ای که این وزارتخانه برای انجام پروژه‌های عمرانی در اختیار دارد متاسفانه بسیار اندک است، امیدواریم شرایط اقتصادی کشور به واسطه صادرات نفتی که صورت گرفته بهبود یافته و شاهد برداشتن کامل تحریم‌ها باشیم.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 15990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =