کد خبر 16018
۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱

احمدی سنگری:

محصول برنج کشاورزان گیلانی در حال نابودی است

محصول برنج کشاورزان گیلانی در حال نابودی است

نماینده مردم گیلان با انتقاد از اختصاص ارز برنج به چند شرکت متمول برای واردات بی رویه و مازاد نیاز کشور گفت: برنج سال گذشته در انبارهای شالیکوبی و حتی منازل کشاورزان مثل یخ در حال آب شدن است و کشاورزان خراب شدن دسترنج خود را مشاهده می کنند، بنابراین باید تسهیلات لازم به این کشاورزان پرداخت شود تا بیش از این متضرر نشوند.

به گزارش نمایندگان، محمدرضا احمدی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 20 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به وضعیت بحرانی کشاورزان گیلانی گفت: چرا با ارز دولتی برنج وارد کشور شد و این ارز یارانه ای به چند شرکت متمول اختصاص یافت، در حالی که برنج وارد شده به کشور چندین برابر نیاز کشور بود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس یازدهم افزود: کشاورزان شمال کشور در این روزها بدترین روزهای عمر خود را می گذرانند، چرا صدای دولتمردان و نمایندگان مجلس درنیامد و چرا این ارز به چند شرکت متمول پرداخت شد تا برنج بیش از نیاز کشور وارد شود؟ آه و ناله کشاورزان گیلانی به جایی نمی رسد؟ این کشاورزان نیازمند کمک های دولتی هستند.

وی تصریح کرد: برنج سال گذشته در انبارهای شالیکوبی و حتی منازل کشاورزان مثل یخ در حال آب شدن است و کشاورزان خراب شدن دسترنج خود را مشاهده کرده و چاره ای ندارند. در این خصوص باید بحث تحول اقتصادی دیده شده و کمک کنیم تا تسهیلات لازم در این خصوص به این کشاورزان پرداخت شود.

انتهای پیام

کد خبر 16018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =