کد خبر 16040
۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱

بیانیه تقدیر نمایندگان از رئیس جمهور و فعالان برپایی مراسم باشکوه اربعین حسینی

بیانیه تقدیر نمایندگان از رئیس جمهور و فعالان برپایی مراسم باشکوه اربعین حسینی

عضو هیات رئیسه بیانیه تقدیر و تشکر نمایندگان مردم در مجلس از رئیس جمهور و تقدیر از فعالان و تسهیل گران برگزاری مراسم باشکوه اربعین حسینی را قرائت کرد.

به گزارش نمایندگان، سید محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 21 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ای با امضای بیش از  200 نفر از نمایندگان درخصوص برگزاری پیاده روی باشکوه اربعین خطاب به رئیس جمهور و تقدیر از فعالان و تسهیل گران برگزاری این مراسم باشکوه را قرائت کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل و توفیق الهی مراسم راهپیمایی اربعین امسال پرشورتر و باشکوهتر از همیشه برگزار شد.

مراسمی مردمی و برخاسته از حرارت محبت حسینی (ع) در دل های عاشقان، لذا ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در درجه اول قدردان تلاش های خالصانه مردمی هم در ایران و هم از میزبانان کریم عراقی هستیم.

در کنار این حمیت و مجاهده عظیم مردمی، تلاش های دولت محترم و سایر سازمان ها و نهادهای حاکمیتی در ساماندهی و تسهیل زیارت اربعین نقش مهم و برجسته ای داشته و دارد و به ویژه امسال با تلاش بخش های مختلف زیارت اربعین به کام زائران عزیز شیرین تر شد.

- تکمیل راه های مواصلاتی به سمت مرزهای شش گانه

- تسهیل در صدور و دریافت گذرنامه اربعین

- تسهیل در دریافت ارز اربعین به صورت کامل محترمانه در شرایطی که برخی سال ها این کار به صورت نامناسب و خلاف عزت زائران انجام می شد

- تسریع عبور زائران از مرزها و جلوگیری از معطلی آنها

- افزایش ظرفیت خدمات سلامت

- پارکینگ و اسکان موقت در مرزها

- بسیج سراسری شبکه حمل و نقل برای جابجایی زائران

اینها نمونه هایی از خدمات برجسته به زائران اربعین حسینی بود، از این رو ما نمایندگان ملت بر خود لازم می دانیم از تمامی دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی به ویژه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های دارای مسئولیت مستقیم اعم از وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه ها و شخص رئیس جمهور که به صورت مجدّانه پیگیر بسترسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمای عظیم اربعین و تسهیل زیارت و تکریم زائران بودند، تشکر و قدردانی نماییم.

همچنین مجدّانه ضروری می دانیم از ملت شریف عراق به سبب میزبانی شایسته و کریمانه از زوار سیدالشهدا (ع) و از دولت عراق به دلیل همکاری با جمهوری اسلامی به منظور تسهیل ورود و خروج و انتقال زائران اربعین حسینی قدردانی کنیم.

انتهای پیام

کد خبر 16040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =