کد خبر 16095
۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶

رضایی:

دولت به بهانه‌های مختلف واردات خودرو را اجرا نمی‌کند

دولت به بهانه‌های مختلف واردات خودرو را اجرا نمی‌کند

نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: مجلس دو سال پیش قانون واردات خودرو را تصویب کرد اما دولت به بهانه‌های مختلف آن را اجرا نمی‌کند، مردم تا کی باید تاوان اهمال دولت در جاده‌ها را بپردازند.

به گزارش نمایندگان، ابراهیم رضائی در نشست علنی امروز (دوشنبه 27 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: تشخیص اینکه پیشنهاد نمایندگان مغایر با اصل (75) یا سایر اصول قانون اساسی است یا خیر با شورای نگهبان است. خواهش می‌کنم دوستان از این موضوع تمکین کنند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس همچنین به موضوع واردات خودرو اشاره کرد و ادامه داد: مجلس دو سال پیش قانون واردات خودرو را تصویب کرد اما دولت به بهانه‌های مختلف آن را اجرا نمی‌کند، مردم تا کی باید تاوان اهمال دولت در جاده‌ها را بپردازند.

وی اضافه کرد: آیین‌نامه واردات هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود؛ در حال حاضر قانون مجلس معطل مانده است.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: بر اساس اصل 75 قانون اساسی طرح‌های قانونی و پیشنهادات و اصلاحاتی که نمایندگان در خصوص لوایح قانون عنوان می‌کنند به تقلیل درآمد عمومی یا افزایش هزینه‌ها بینجامد باید راهکار جبران این هزینه پیش‌بینی شود و در صورتی که این راهکار پیش بینی نشود قابل طرح نیست.ما 40 سال همین رویه را به کار گرفتیم.

وی همچنین به استفساریه‌ای در این خصوص اشاره کرد و گفت: در سال 67 استفساریه‌ای انجام گرفت که بر اساس آن باید طریقه جبران کاهش یا تأمین هزینه در مجلس طرح شود در غیر این صورت نمی‌توان این پیشنهادات را مطرح کرد.

انتهای پیام

کد خبر 16095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =