کد خبر 16900
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۸

خضریان:

سازمان غذا و دارو موضوع تخصیص ارزی تولیدکنندگان شیرخشک را پیگیری می‌کند

سازمان غذا و دارو موضوع تخصیص ارزی تولیدکنندگان شیرخشک را پیگیری می‌کند

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه کمیسیون اصل نود مقرر شد که سازمان غذا و دارو موضوع تخصیص ارزی تولیدکنندگان شیرخشک را پیگیری کند.

به گزارش نمایندگان، علی خضریان با اشاره به جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس درباره نظارت بر زنجیره تامین شیرخشک و اجرای کامل سامانه ردیابی و رهگیری و کنترل اصالت دارو(TTAC) بود، گفت: در این جلسه رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نماینده رئیس جمهور، رئیس ستاد غذا و دارو، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و همچنین تولید کنندگان شیرخشک حضور داشتند.

وی توضیح داد: در این جلسه تولیدکنندگان شیرخشک  مشکلات خود را مطرح کردند و گزارشی نیز از سوی رئیس سازمان غذا و دارو ارائه شد؛ با توجه به آمارهای ارائه شده، تولید شیرخشک در کشور نسبت به سال‌های گذشته تغییری نداشته و به نظر می‌رسد مشکل کار در عدم رصد زنجیره توزیع بوده است؛ از سوی دیگر تأخیر در تخصیص ارز و ایجاد جو روانی و تقاضای القایی نیز در بروز مشکلات بیشتر بی تاثیر نبوده است.

خضریان به گزارش رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص سامانه تیتک اشاره و اظهار کرد: در این باره سازمان غذا و دارو نیز گزارشی از اقدامات خود ارائه کرد.

وی درباره جمع بندی جلسه گفت: در خصوص مشکلات حوزه شیرخشک مقرر شد سازمان غذا و دارو موضوع تخصیص ارزی تولیدکنندگان را پیگیری و اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد. تولیدکنندگان نیز اقدام به شناسه گذاری کالاهای خود کرده و در کنار آن ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز از ظرفیت قانونی خود برای برخورد با کالاهای احتکار شده و از زنجیره خارج شده نیز اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در خصوص سامانه تیتک، با توجه به طولانی شدن اجرای این سامانه مقرر شد سازمان غذا و دارو ظرف دو هفته آینده برنامه خود را برای اجرای کامل این سامانه به کمیسیون ارائه کند.

انتهای ‌پیام

کد خبر 16900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =