کد خبر 17409
۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰

موافقت کمیسیون اجتماعی مجلس با افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان

موافقت کمیسیون اجتماعی مجلس با افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تصویب افزایش ۲۵ درصدی متوسط حقوق شاغلین و بازنشستگان در لایحه قانون بودجه سال ۱۴۰۳ در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش نمایندگان، حسین گودرزی درباره نشست روز یکشنبه دهم دی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در نشست امروز بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۳ در دستور کار قرار گرفت و طی آن نمایندگان کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی حقوق و دستمزد مجلس، با افزایش ۲۵ درصدی متوسط حقوق شاغلین و بازنشستگان در لایحه قانون بودجه سال ۱۴۰۳ موافقت کردند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی اضافه کرد: علاوه‌ بر این براساس لایحه قانون بودجه سال ۱۴۰۳، به‌طور متوسط ۳ و نیم درصد حق عائله‌مندی به حقوق شاغلین اضافه خواهد شد که برای حقوق بگیران کف، بیشتر از حقوق بگیران سقف خواهد بود.

گودرزی با تأکید براینکه این افزایش فارغ از ۴۰ درصد جبران متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خواهد بود، تصریح کرد: همچنین نمایندگان به افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و افزایش ۶۰ درصدی مستمری معلولین شدید و خیلی شدید معلولین مددجوی بهزیستی رأی مثبت دادند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با افزایش وام ازدواج در سال ۱۴۰۳ خبر داد و اضافه کرد: همچنین اعضای کمیسیون با افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده موضوع بند هفت قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰ مخالفت و در مقابل با تامین ۷۰ همت برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و والدین معظم شهدا موافقت کردند.

گودرزی خاطرنشان کرد: این مصوبات در کمیسیون اجتماعی تصویب شدند و باید همه این مصوبات در کمیسیون تلفیق برنامه بودجه و صحن علنی مجلس شورای اسلامی هم به تصویب برسد.

انتهای پیام 

کد خبر 17409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =