کد خبر 17522
۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹

با تصویب مجلس

از ابتدای دی ماه کلیه مؤدیان مالیاتی ملزم به صدور صورت حساب الکترونیکی شدند

از ابتدای دی ماه کلیه مؤدیان مالیاتی ملزم به صدور صورت حساب الکترونیکی شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه مودیان مالیاتی اعم از حقیقی و حقوقی را ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان کردند.

به گزارش نمایندگان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص طرح اصلاح ماده یک قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را بررسی کرده و کلیات و جزئیات این طرح را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده واحده این طرح، ماده یک قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مصوب ۲۳/ ۸/ ۱۴۰۲ به شرح زیر اصلاح می شود:

از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱  کلیه مودیان اعم از حقیقی و حقوقی ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مصوب ۱۳۹۸/۷/۲۱ هستند. به منظور رعایت موعد زمانی فوق سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است، به ازای هر ماه تاخیر نسبت به موعد مذکور به میزان ۵ درصد و تاسقف ۵۰ درصد از منابع اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور موضوع ماده ۲۱۷ قانون مالیات های مستقیم  را کاهش دهد.

پس از آنکه سازمان امور مالیاتی کشور به تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی امکان صدور و ارسال صورت حساب های الکترونیکی توسط کلیه مودیان را فراهم نمود، درصدهای کاهش یافته به حالت قبل باز می گردد.

انتهای پیام

کد خبر 17522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =