کد خبر 17538
۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۷

آخرین وضع تایید صلاحیت‌ها در کرمان؛ همه نمایندگان استان از گذرگاه نظارت گذشتند

آخرین وضع تایید صلاحیت‌ها در کرمان؛ همه نمایندگان استان از گذرگاه نظارت گذشتند

آنطور که مسئولان اعلام می‌کنند از مجموع ثبت‌نام نهایی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان ۳۲۲ نفر معادل حدود ۵۰ درصد تایید صلاحیت شده‌اند و همه نمایندگان کنونی نیز مورد تایید قرار گرفته‌اند.

به گزارش نمایندگان، نتایج تایید صلاحیت ها طبق روال اداری در هر حوزه انتخابیه همچنین وزارت کشور به داوطلبان پیامک شده است . بنا بر اعلام رییس ستاد انتخابات استان کرمان، کل افراد تایید صلاحیت شده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیات‌های نظارت استان ۳۲۲ نفر شامل ۲۷۵ مرد و ۴۷ زن هستند.

معترضانی که صلاحتیشان احراز نشده نیز می توانند به مدت سه روز از ۱۷ دی ماه تا ۱۹ دی ماه اعتراض خود را برای بررسی اعلام کنند.

اسامی افراد تایید صلاحیت شده، ردصلاحیت یا عدم احراز صلاحیت به صورت رسمی در فضای عمومی هنوز اعلام نشده اما اسامی هر حوزه انتخابیه در جامعه مطرح می شود که براساس گزارش ها و اطلاعات رسیده از هر حوزه، به شرح زیر، به ویژه درباره برخی افراد شناخته شده‌تر قید شده است:

چه شخصیت های سرشناسی در حوزه انتخابیه کرمان و راور تایید شدند؟

۱.محمد رضا پور ابراهیمی نماینده کنونی کرمان با گرایش اصولگرا

۲.محمدمهدی زاهدی نماینده کنونی کرمان با گرایش اصولگرا

۳.شهباز حسن پور نماینده کنونی سیرجان و بردسیر با گرایش اصولگرا

۴. محمدرضا علیزاده مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی با گرایش اصلاح طلب

برخی شخصیت ها که از حوزه کرمان رد صلاحیت شدند:

۱. محمدمهدی عرب نژاد فعال سیاسی و اجتماعی اصلاح طلب

تعدادی از افراد تایید صلاحیت شده حوزه شرق استان (بم، ریگان، فهرج، نَرماشیر و گنبکی) :

۱.حبیب الله نیکزادی نماینده ادوار مجلس با گرایش اصلاح طلب

۲.حسین شایق فرماندار اسبق بم و مدیرکل اسبق امور شهری و شوراهای استانداری کرمان با گرایش اصولگرا

۳.موسی غضنفرآبادی نماینده کنونی شرق استان با گرایش اصولگرا

۴.محمد رفیع آبادی عضو شورای استان کرمان

تعدادی از افرادی که از حوزه شرق کرمان صلاحیتشان احراز نشده است:

۱.جعفر توسلی فعال سیاسی با گرایش اصلاح طلب

۲.اصغر مکارم رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی بم با گرایش اصلاح طلب

۳.رضا اشک مدیرکل اسبق سیاسی استانداری کرمان با گرایش اصلاح طلب

تعدادی از داوطلبان تایید صلاحیت شده حوزه جیرفت و عنبرآباد:

۱.بهنام سعیدی معاون سابق امور بین الملل و حقوق بشر هلال احمر کشور با گرایش اصولگرا

۲.ذبیح اله اعظمی نماینده کنونی مجلس دارای گرایش اصلاح طلب

۳.روح الله میرکهنوج عضو سابق شورای شهر با گرایش اصولگرا

۴.محمود کردستانی مدیرکل سابق صداوسیما استان سیستان و بلوچستان با گرایش اصولگرا

۵.فرج الله عارفی نماینده ادوار مجلس با گرایش اصولگرا

۶.حسین مشایخی عضو سابق شورای شهر جیرفت با گرایش اصولگرا

۷.صادق علیزاده مدیرکل سابق اطلاعات هرمزگان با گرایش اصولگرا

۸.محمد علی بهروز فرماندار اسبق جیرفت و بافت با گرایش اصولگرا

تعدادی از داوطلبان رد صلاحیت شده در حوزه جیرفت و عنبرآباد:

۱.یحیی کمالی پور نماینده ادوار مجلس با گرایش اصولگرا

۲.علی اسلامی پناه نماینده ادوار مجلس با گرایش اصلاح طلب

۳.محمد حجتی فرماندار اسبق عنبرآباد و جیرفت با گرایش اصلاح طلب

۴.محمود سالاری رییس سابق شورای شهر عنبرآباد و معاون اسبق فرماندار جیرفت با گرایش اصلاح طلب

۵.احمد اسکندری نسب مدیرکل سابق آموزش و پرورش کرمان با گرایش اصلاح طلب

تعدادی از افراد تایید صلاحیت شده حوزه ۶ شهرستان جنوبی استان (کهنوج، منوجان،رودبار،قلعه گنج، فاریاب و جازموریان):

۱.منصور شکراللهی نماینده کنونی مجلس با گرایش اصولگرا

۲.محمدرضا امیری نماینده ادوار مجلس با گرایش اصولگرا

۳.حسن مرادی فرماندار اسبق رودبارجنوب گرایش اصولگرا

۴.محمد مطهری فرمانده سابق سپاه ثارالله کرمان اصولگرا

۵.عبدالرضا بامری مطالبه گر و اصولگرا

تعدادی از افراد رد صلاحیت شده حوزه ۶ شهرستان جنوبی استان:

۱.احمد حمزه نماینده دوره دهم مجلس با گرایش اصلاح طلب

۲.ابوذر عطاپور وزیری فرماندار اسبق جیرفت با گرایش اصلاح طلب

۳.منصور خانه گیر مدیرکل سابق روستایی استانداری کرمان با گرایش اصلاح طلب

۴.مختار وزیری نماینده ادوار مجلس با گرایش اصلاح طلب

۵. رحیم ابوسعیدی - فعال سیاسی اصلاح طلب

تعدادی از افراد تایید صلاحیت شده در حوزه بافت، رابر و ارزوئیه:

۱.فریدون بهشتیان عضو شورای مرکزی دیده بان شفافیت و عدالت- اصولگرا

۲.رستم سلجوقی فرمانده اسبق سپاه بافت- اصولگرا

۳.صمدالله محمدی نماینده کنونی بافت- اصولگرا

۴.احمد پیش بین نماینده ادوار مجلس - اصولگرا

۵.یاسر سلیمانی فعال سیاسی- اصولگرا

تعدادی از افراد ردصلاحیت شده بافت، رابر و ارزوئیه:

۱. علیار اسکندری مدیرکل اسبق سیاسی- اصلاح طلب

۲. داود سلطانی فعال فرهنگی- اصلاح طلب

تعدادی از افراد تایید صلاحیت شده در حوزه رفسنجان و انار:

۱.حمید ملانوری مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور و استاندار اسبق خراسان- اصلاح طلب

۲.حسین جلالی نماینده کنونی رفسنجان و انار با گرایش اصولگرا

۳.احمد انارکی محمدی نماینده ادوار مجلس- اصلاح طلب

تعدادی از افراد تایید صلاحیت شده در حوزه زرند و کوهبنان:

۱.عفت شریعتی کوهبنانی نماینده کنونی زرند و کوهبنان با گرایش اصولگرا (شنیده می شود نامزد حوزه تهران شده است)

۲.حسن رحمانی مدیرکل اسبق تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان- اصولگرا

تعدادی از افراد رد صلاحیت شده در حوزه زرند و کوهبنان:

۱.حبیب الله خنجری مدیرکل سابق حراست و حوزه استانداری کرمان و فرماندار اسبق زرند- اصلاح طلب

۲.علی صادق زاده - فعال سیاسی اصلاح طلب

تعدادی از افراد تایید صلاحیت شده در حوزه سیرجان و بردسیر:

۱. محمد معتمدی فعال معاون سابق شهرداری سیرجان- اصولگرا

۲. محمد منتظری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان- اصولگرا

تعدادی از افراد ردصلاحیت شده سیرجان و رفسنجان:

۱. عبدالرضا ناظری فرمانده سابق انتظامی استان- اصولگرا

۲. مصطفی پورفریدونی فعال سیاسی اصولگرا

تعدادی از افراد تایید صلاحیت شده در حوزه شهربابک:

۱.مصطفی رضاحسینی نمانده کنونی شهربابک با گرایش اصولگرا

۲. علی اسدی‌کرم نماینده ادوارمجلس - اصلاح طلب

تعدادی از افراد رد صلاحیت حوزه شهربابک:

۱.حسین فتاحی مدیرکل اسبق سیاسی استانداری استان - اصولگرا

انتهای پیام 

کد خبر 17538

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =