کد خبر 17638
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۶

خضریان در گفتگو بانمایندگان؛

دستگاه‌های مسئول مبارزه با زمین‌خواری با یکدیگر همکاری داشته باشند

دستگاه‌های مسئول مبارزه با زمین‌خواری با یکدیگر همکاری داشته باشند

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه کمیسیون اصل نود، بر لزوم تعامل و همکاری دستگاه‌های مسئول در امر مبارزه با زمین خواری تاکید شد.

علی خضریان  درگفتگو بانمایندگان، با اشاره به جلسه کمیسیون اصل نود گفت: این جلسه در راستای برگزاری جلسه کارگروه فراقوه‌ای مبارزه با زمین خواری با موضوع اجرای مقررات و قوانین و ضوابط اجرایی و بررسی طرز کار دستگاه‌های مسئول حفظ یکپارچگی و جلوگیری کننده از خرد شدن اراضی زراعی با حضور معاون دادستان کل کشور، رئیس سازمان ثبت اسناد، مسئولان و کارشناسان وزارت اطلاعات، سازمان نقشه برداری، اتاق اصناف، فراجا و تمامی دستگاه‌های مسئول تشکیل شد.

وی توضیح داد: در این جلسه بر لزوم تعامل و همکاری دستگاه‌های مسئول در امر مبارزه با زمین خواری تاکید شد. همچنین با اشاره به طرح ترتیب یکپارچه سازی اراضی باغی و زراعی، حاضران تاکید داشتند این طرح خلأءهای قانونی در حوزه زمین خواری و تغییر کاربری را تا حد زیادی پوشش می‌دهد.

خضریان بیان کرد: با توجه به تهدید امنیت غذایی و تضعیف کشاورزی به واسطه از بین رفتن اراضی مستعد و مرغوب زراعی، تکالیف دستگاه‌های اجرایی در زمینه هماهنگی و اقدام موثر برای مقابله با زمین خواری تبیین و مقرر شد در جلسه بعدی کارگروه عملکرد دستگاه‌ها به صورت استانی ضمن ارائه گزارشات استانی مورد رسیدگی قرار گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها مکلف شدند گزارش کاملی از آخرین اقدامات خود در سامانه پنجره واحد مدیریت زمین نیز تدوین کرده و گزارش آن را به کمیسیون اصل نود و دادستانی کل کشور ارائه کنند.

انتهای پیام

کد خبر 17638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =