کد خبر 18113
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷

رقابت ۶۱ نفر برای هر کرسی مجلس در یزد

رقابت ۶۱ نفر برای هر کرسی مجلس در یزد

دبیر ستاد انتخابات استان یزد آمار قطعی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان را ۲۴۴ نفر اعلام کرد و گفت: در استان یزد برای هر صندلی مجلس، ۶۱ نفر با یکدیگر رقابت می کنند.

به گزارش نمایندگان، سعید رستگاری با اشاره به اتمام روند بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی گفت: آمار قطعی و نهایی داوطلبان استان یزد به ۲۴۴ نفر رسید و ۷۰ درصد افراد ثبت‌نام شده، تایید صلاحیت شدند.

وی ادامه داد: ۱۰۴ نفر از نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه یزد شامل شهرستان‌های یزد، اشکذر و زارچ داوطلب نمایندگی شده اند.

دبیر ستاد انتخابات استان افزود: در حوزه انتخابیه اردکان نیز ۳۳ و در حوزه انتخابیه تفت شامل شهرستان‌های تفت و میبد نیز ۵۰ نفر داوطلب نمایندگی مجلس دوازدهم هستند.

رستگاری با اشاره به نامزدی ۵۷ نفر برای گسترده‌ترین حوزه انتخابیه کشور اضافه کرد: از حوزه انتخابیه مهریز شامل شهرستانهای ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و مروست، ۵۷ نفر برای راهیابی به مجلس با یکدیگر رقابت می کنند.

وی با اشاره به اینکه از استان یزد از هر حوزه انتخابیه یک نفر راهی مجلس می شود، عنوان کرد: در مجموع چهار نفر از استان راهی مجلس می شوند بر این اساس با توجه به آمار تایید صلاحیت شدگان، در استان یزد برای هر صندلی مجلس، ۶۱ نفر با یکدیگر رقابت می کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد افزود: البته احتمال انصراف و کناره‌گیری برخی نامزدها تا روز انتخابات وجود دارد.

انتهای پیام

کد خبر 18113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =