کد خبر 18063
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷

داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس در مازندران به ۴۶۵ نفر رسید

داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس در مازندران به ۴۶۵ نفر رسید

دبیر ستاد انتخابات مازندران، از تایید چهار داوطلب دیگر نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد و گفت :‌در حال حاضر تعداد دواطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران به ۴۶۵ نفر افزایش یافته است.

به گزارش نمایندگان، علی پیرفک روز دوشنبه در گزارش آخرین وضعیت تایید صلاحیت شدگان داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در مازندران افزود: ۴۶۵ نفر تاکنون در استان برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند و ۳۵ نفر هم از این دوره انصراف خود را اعلام کردند.

وی ادامه داد:‌ افراد جدید تایید صلاحیت شده از حوزه های انتخابیه ساری، ‌ قائمشهر و نور هستند.

سرپرست اداره کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران، با بیان این که، داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی برای ثبت اعتراضات خود در خصوص رد صلاحیت ها همچنان فرصت دارند و ادامه داد: بررسی نهایی شورای نگهبان تا اواخر بهمن اعلام و داوطلبان تایید صلاحیت شده می‌توانند از دوم اسفند تبلیغات خود را شروع کنند.

وی در خصوص داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان در استان نیز گفت: صلاحیت پنج نفر در سطح استان برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعلام شد.

بنا به اعلام ستاد انتخابات مازندران از حوزه‌های انتخابیه ۹ گانه این استان در مجموع ۷۴۸ نفر برای تصاحب یکی از ۱۲ کرسی مازندران در مجلس دوازدهم نام‌نویسی کردند که پس از بررسی پرونده‌ها و صلاحیت نامزدها در ۲ مرحله توسط هیئت اجرایی در استان و هیئت نظارت بر انتخابات کشور، در نهایت تا این لحظه با آمار جدید ارایه شده از سوی شورای نگهبان ۴۶۵ نفر در گردونه رقابت انتخاباتی باقی ماندند.

مازندران ۹ حوزه انتخابیه شامل "ساری و میاندورود"، "قائمشهر، ‌سوادکوه، سوادکوه شمالی، ‌سیمرغ و جویبار"، "نکا، گلوگاه و بهشهر"، "تنکابن، ‌رامسر و عباس‌آباد"، "نور و محمودآباد"، "نوشهر، چالوس و کلاردشت"، "بابل"، "آمل" و "بابلسر و فریدونکنار" دارد که از این ۹ حوزه در مجموع ۱۲ نماینده راهی بهارستان می‌شوند.

طبق برنامه زمان‌بندی ستاد انتخابات کشور، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود. استان مازندران بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود سه میلیون و ۲۸۳ هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام 

کد خبر 18063

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =