کد خبر 18345
۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴

کادر درمان پای آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند

کادر درمان پای آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات منجر به انتخاب نماینده اصلح می‌شود که می‌تواند شرایط مردم را تغییر دهد.

به گزارش نمایندگان، شرکت در انتخابات به معنای تغییر وضع موجود است، گرچه باید فردی انتخاب شود که کارآمدی لازم را دارا باشد و به دور از شعارها با رای اکثریت مردم راهی مجلس شود.

چه بسا رای حداکثری می‌تواند بیانگر قدرت نماینده در مجلس باشد و این امر در تغییر شرایط و بهبود وضعیت موجود نیز کارساز است.

کادر درمان همچون رزمندگان جبهه‌های نبرد در انتخابات شرکت خواهند کرد که البته مطالباتی نیز دارند. 

حق واقعی پرستاران ادا شود

فاطمه صیفی کارشناسی ارشد پرستاری بیمارستان هاجر می‌گوید: حتما در انتخابات شرکت خواهم کرد اگرچه لازم است صندوق‌های سیار برای رای‌گیری به محل کارمان آورده شود تا در صورتی که شیفت هستیم به راحتی بتوانیم رای خود را به صندوق بیندازیم.

وی گفت: با توجه به اینکه پرستاری از مشاغل سخت محسوب می‌شود و یک پرستار کمتر به خود و خانواده‌اش اهمیت می‌دهد انتظار می‌رود مورد بی مهری مسئولان قرار نگیرد.

وی افزود: من به عنوان پرستار مطالبه‌ای از نماینده مجلس دارم اینکه واقعا به شغل پرستاری اهمیت داده شود و تعرفه گذاری پرستاری به نحو احسن اجرا شود، گرچه این طرح اجرا شده اما به نظر نمی‌آید حق واقعی پرستاران داده شده باشد و باید به پرستاران که تمام توان، انرژی و سلامت خود را در اختیار جامعه می‌گذارند توجه ویژه‌ای صورت گیرد که امیدوارم نماینده مجلس برای رفاه حال مردم تمام تلاش خود را به کار گیرد.

تبدیل وضعیت نیروهای پرستاری پیگیری شود

مرضیه فتاحی مسئول بخش عفونی بیمارستان هاجر می‌گوید: شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و دینی است و به عنوان یک تکلیف برای همه تلقی می‌شود که امیدواریم برای تعیین سرنوشت جامعه خود پای صندق‌های رای حاضر شویم و فرد اصلح را انتخاب کنیم.

وی گفت: جامعه پرستاری از نمایندگان مجلس انتظار دارند و آن انتظار این است که از حقوق کادر درمان به خوبی دفاع کنند، گرچه یکی از مطالبات پرستاران اجرای فوق‌العاده خاص و تبدیل وضعیت شغلی آن‌ها است، به طوری که در وضعیت کرونا نیروهای زیادی با عنوان نیروهای طرحی، شرکتی در شرایط سخت کار کردند که دور از انصاف است برای آن‌ها تلاشی صورت نگیرد، امیدواریم نماینده منتخب از حقوق کادر درمان در مجلس دفاع کنند تا به گونه‌ای مشکلات آن‌ها هموار شود. 

نباید پرستاران دغدغه مالی داشته باشند

غلامرضا خلیلی کارشناس پرستاری بیمارستان امام علی فرخشهر می‌گوید: در انتخابات شرکت می‌کنم و از تمام مردم می‌خواهم که شرکت کنند و در تعیین سرنوشت خودشان سهمیم باشند.

وی افزود: تثبیت وضعیت شغلی پرستاران یکی از مطالبات جدی این قشر است که نماینده مجلس باید با جدیت مطالبات این قشر را پیگیری و بر اجرای قوانین این حوزه نظارت کند.

وی گفت: پرستاری به دلیل حجم بالای کار و فشارهای روحی و روانی شغل بسیار سخت و طاقت فرسایی است که درهمین راستا پرستاران نباید دغدغه مالی داشته باشند .

این پرستار ادامه داد: به دلیل کمبود نیرو، پرستاران مجبور به شیفت‌های طولانی و اجباری هستند، کما اینکه مجلس و دولت هر قدمی برای حمایت از این قشر بردارند باز هم کم است.

وی عنوان کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های کمتر توسعه یافته است که باید در همه حوزه‌ها به آن توجه شود، امیدواریم نماینده‌ای که قرار است وارد مجلس شود بتواند از این استان به خوبی دفاع کند.

انتهای پیام

کد خبر 18345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =