کد خبر 18439
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵

مصوبه کمیسیون آموزش درباره ساعات کاری معلمان مدارس غیرانتفاعی

مصوبه کمیسیون آموزش درباره ساعات کاری معلمان مدارس غیرانتفاعی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از برطرف کردن ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح اصلاح قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی در جلسه اخیر این کمیسیون خبر داد.

به گزارش نمایندگان، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلام با اشاره به طرح اصلاح قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، گفت: بررسی این طرح در مجلس به پایان رسیده و برای ارزیابی به شورای نگهبان ارسال شده بود که شورا ایراداتی به آن گرفته که در جلسه اخیر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات این طرح بررسی و ایرادات آن برطرف شد.

وی درباره ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح اصلاح قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، گفت: موضوع بیمه معلمان و کادر مدارس غیر انتفاعی و ... از جمله ایرادات شورای نگهبان نسبت به این طرح بود که مورد ارزیابی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: در جلسه اخیر کمیسیون آموزش با حضور مسئولان آموزش و پرورش و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و طراحان طرح، ایرادات برطرف و اعضا مصوباتی نیز داشتند.

حجت‌الاسلام فلاحی در تشریح یکی از مصوبات اعضای کمیسیون آموزش، اظهار کرد: بر اساس مصوبه اعضای کمیسیون آموزش، ساعات کاری معلمان مدارس غیرانتفاعی به 30 ساعت در هفته کاهش و بیمه آنها نیز به صورت کامل محاسبه خواهد شد.

وی اظهار کرد: مصوبات و گزارش کمیسیون آموزش برای بررسی درجلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه می‌شود و در صورت تصویب نمایندگان، طرح برای بررسی مجدد به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

انتهای‌پیام

کد خبر 18439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =