کد خبر 18514
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰

خضریان در گفتگو بانمایندگان؛

تشریح نشست نظارتی کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون اصل نود

تشریح نشست نظارتی کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون اصل نود

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود، در تشریح نشست نظارتی کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون اصل نود به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این جلسه با حضور رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از مدیران گمرک برگزار شد.

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفتگو بانمایندگان، در تشریح نشست نظارتی کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون اصل نود به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این جلسه با حضور رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از مدیران گمرک برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ضمن ارائه گزارش از آخرین وضعیت سامانه جدید گمرک دیجیتال که با پیگیری کمیسیون اصل نود مجلس اجرایی شده است، برنامه زمان‌بندی استقرار سامانه جدید گمرک را به کمیسیون ارائه نمود و مقرر شد این برنامه با جزئیات و  تفکیک گمرکات به کمیسیون تقدیم شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی گفت: موضوع تجهیز گمرکات کشور به امکانات و تجهیزات نوین و به روز یکی از موضوعات مهم در مسیر مواجهه و برخورد با جرائم است و در این جلسه رئیس کل گمرک گزارشی در خصوص زمانبندی استقرار گمرک دیجیتال در کشور و بهره گیری از تجهیزات نوین در گمرکات کشور ارائه کرد.

خضریان در پایان با ابراز امیدواری نسبت به استقرار سامانه جدید گمرک در تعدادی از گمرکات کشور پیش از پایان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، افزود: براساس برنامه اولیه امیدواریم سامانه جدید گمرک که تا حد زیادی موجب جلوگیری از قاچاق کالا از مبادی رسمی کشور می‌شود، در تابستان سال ۱۴۰۳ در گمرکات اصلی کشور مستقر شود.

کد خبر 18514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =