کد خبر 18609
۱۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴

نیکزاد:

رژیم صهیونیستی به هیچ پروتکل جهانی پای‌بند نیست

رژیم صهیونیستی به هیچ پروتکل جهانی پای‌بند نیست

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی نه تنها به هیچ پروتکل جهانی پای‌بند نیست، بلکه حاضر به شناختن حق و حقوق مردم فلسطین نیست.

به گزارش نمایندگان، علی نیکزاد در پایان راهپیمایی روز قدس در جمع روزه‌داران و نمازگزاران اردبیلی در مصلای این شهر، اظهار داشت: 76 سال است که قدس شریف به اشغال رژیم بی‌هویت و کودک‌کش صهیونیسم درآمده و در این مدت حجم بالایی از تفحش و رفتارهای غیرانسانی را از این رژیم غاصب شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: آنهایی که این سرزمین را به رژیم صهیونیستی هبه کردند، باید در برابر مظلومان جهان پاسخگو باشند چرا که با خیال خام خود احساس کردند که با واگذاری سرزمین فلسطین بزرگترین حمایت را از این رژیم انجام دادند در حالی که این خیانت بزرگ در تاریخ ماندگار خواهد ماند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به قتل‌عام بی‌سابقه صهیونیسم جهانی در دیریاسین، صبرا و شکیلا اشاره کرد و گفت: مردم فلسطین در این سال‌ها به رغم حمایت سران مرتجع عرب از اسرائیل، سعی کردند تا از سرزمین و حق و حقوق قانونی خود دفاع کنند.

نیکزاد افزود: تاریخ حقایق را به روشنی برای ملت‌ها بیان می‌کند و در این راستا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تدبیر امام عظیم‌الشأن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس معرفی شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امام راحل(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان فلسطین را مسأله اول جهان اسلام معرفی کرده و از همان روز جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی شکل گرفت و شدت بیداری امت اسلامی را در برابر زیاده‌خواهی رژیم صهیونیستی در منطقه شاهد هستیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز نه تنها ملت ایران بلکه جبهه مقاومت در کشورهای مختلف شکل گرفته و از حشد الشعبی در عراق تا جهاد، حماس و فتح در فلسطین، حزب‌الله در لبنان و انصارالله در یمن شعار «مرگ بر صهیونیسم» سر داده و از هر فرصتی برای وارد کردن ضربات مهلک بر پیکره رژیم کودک‌کش صهیونیستی استفاده می‌کنند.

نیکزاد بیان کرد: غده سرطانی اسرائیل از بین رفتنی است و این وعده الهی است و ما یقین داریم طوفان بزرگتر از الاقصی در راه است تا نسخه این رژیم را پیچیده و برای همیشه خفت و خواری دائمی را برای سران صهیونیسم وارد آورد.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: با درایت امت اسلامی هیمنه رژیم صهیونیستی و گنبد آهنین این رژیم جعلی شکسته شده و مردم به ویژه قشر جوان و نوجوان بیش از هر زمان دیگر به ماهیت پلید این رژیم و وحشیگری آن در بین زنان و کودکان پی برده‌اند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جنایات رژیم صهیونیستی در چند ماه اخیر به خاطر اوج عصبانیت آنها از بیداری امت اسلامی شدت گرفته و همچنان سعی بر این است تا صهیونیسم جهانی با انزجار امت اسلامی دچار تزلزل شده و قطعا خط مقاومت تنها راه پیروزی در برابر زیاده‌خواهی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

نیکزاد گفت: امت اسلامی با مقاومت می‌تواند در کنار حمایت از فلسطین، به نابودی رژیم صهیونیستی کمک کند و در این مسیر تلاش مؤثر بر این است تا ماهیت صهیونیسم بیشتر به نمایش درآمده و امروز همه به ذات شیطانی این رژیم پی ببرند.

وی هرگونه سازش با این رژیم را خیانت به آرمان فلسطین و انسانیت برشمرد و افزود: سازش با حیوانی که بیش از 76 سال است ملت مظلوم را به سلاخی کشیده با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با حمایت از انتفاضه فلسطین و طرح موضوع فلسطین به عنوان مسأله اول جهان اسلام خاطرنشان کرد: با وجود سانسور امپراطوری رسانه‌ای و انعکاس اخبار ضد و نقیض باید خروش امت اسلامی در حمایت از مردم فلسطین امروز به نمایش گذاشته شود تا همه بدانند که این رژیم جعلی، ماهیتی جز ماهیت غیرانسانی ندارد.

نیکزاد در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: برخلاف پروتکل‌های جهانی، رژیم صهیونیستی کنسولگری ایران را مورد هدف قرار داده اما همان طوری که رهبری معظم اعلام کردند دوران بزن دررو تمام شده و تلاش بر این خواهد بود تا در یک موقعیت خاص و تدبیری مناسب نیروهای مسلح کشورمان پاسخی کوبنده به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در سوریه بدهند.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی نه تنها به هیچ پروتکل جهانی پایبند نیست، بلکه حاضر به شناختن حق و حقوق مردم فلسطین نیست در حالی که جمهوری اسلامی ایران از اول اعلام کرده که باید چهار موضوع در این بین مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس در ادامه سخنان خود یادآور شد: در وهله اول باید آوارگان فلسطینی به سرزمین خود برگشته و در کنار آن برگزاری انتخابات قانونی با حضور مردم اصلی فلسطین برگزار و تشکیل حکومت و نظامی سیاسی قانونی نیز انجام شود.

نیکزاد تصریح کرد: امیدواریم این جنایات و کودک‌کشی‌ها به نقطه پایانی رسیده و ما شاهد پیروزی آرمان قدس شریف و مردم فلسطین در این هیاهوی تاریخی باشیم.

انتهای پیام

کد خبر 18609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =