کد خبر 19169
۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۵

آرای ناظران هیات رئیسه مجلس بازشماری شد/ ترکیب تغییری نکرد

آرای ناظران هیات رئیسه مجلس بازشماری شد/ ترکیب تغییری نکرد

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به شمارش مجدد آرای ناظران انتخابات هیات رئیسه اعلام کرد که تغییری در ترکیب ناظران هیات رئیسه صورت نگرفته است.

به گزارش نمایندگان،  روز گذشته انتخابات هیات رئیسه مجلس دوازدهم برای اولین سال فعالیتش برگزار شد و رای گیری از منتخبان برای تعیین ۱۲ عضو هیات رئیسه صورت گرفت.

ظهر دیروز روابط مجلس با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل شکایت یکی از کاندیداهای نایب رئیسی، آرای نواب رئیس بازشماری شده است؛ نتیجه بازشماری حکایت از کاهش تعداد آرای نواب داشت منتها منجر به تغییر در ترکیب دو نایب رئیس نشد و  حمیدرضا حاجی بابایی و علی نیکزاد نواب رئیس مجلس دوازدهم در اجلاسیه اول هستند.

طبق اطلاعیه اول روابط عمومی مجلس، قرار بود دیروز آرای دبیران و ناظران مجددا شمارش شود اما شب گذشته روابط عمومی مجلس در اطلاعیه دیگری اعلام کرد که فردا این آرا مورد شمارش مجددا قرار می گیرد.

صبح امروز اطلاعیه سوم روابط عمومی مجلس درباره شمارش آرای ناظران هیات رئیسه صادر شد که به شرح زیر است:

«در پی بازشماری آراء نامزدهای انتخابات هیأت رئیسه مجلس، تغییری در ترکیب و نتیجه انتخابات ناظران ایجاد نشد.

همان‌گونه که پیش‌تر اعلام شده بود، مغایرت در تعداد آراء نامزدهای نواب رئیس مجلس پس از بازشماری مجدد آراء گرچه باعث تغییر ترکیب نواب نشد و آقایان حاجی‌بابایی و نیکزاد نواب اول و دوم مجلس دوازدهم هستند اما در پی این ماجرا، با دستور رئیس مجلس همه آرا هیأت رئیسه مجدد بازشماری شد.

در این بازشماری که توسط ۸ نفر از نمایندگان شمارش کننده در روز رای‌گیری با حضور ۲ عضو هیأت رئیسه سنی و رئیس مرکز حراست قوه مقننه انجام شد، تغییری در تعداد آراء نامزدهای رئیس مجلس مشاهده نشد.

همچنین بازشماری آراء نامزدهای ناظران هیأت رئیسه نیز گرچه با تغییر تعداد آراء یکی از منتخبان همراه بود اما تغییری در ترکیب نظّار ایجاد نشد و آقایان غلامرضا نوری‌قزلجه، علیرضا سلیمی و جلیل میرمحمدی میبدی که پیشتر اعلام شده بود، ناظران هیأت رئیسه هستند.

در بازشماری مجدد آراء مشخص شد که دلیل اختلاف در تعداد آراء اعلامی، اشتباه نمایندگان شمارش کننده آراء در تجمیع آراء بوده به نحوی که آراء شمارش شده در دو برگه، هنگام تجمیع دوبار محاسبه شده و باعث بروز این اختلاف در تعداد آراء شده است.

آرای ناظران منتخب هیأت رئیسه:

غلامرضا نوری‌قزلجه

شمارش اولیه: ۱۳۰

بازشماری: ۸۹

علیرضا سلیمی

شمارش اولیه: ۸۲

بازشماری: ۸۲

جلیل میرمحمدی میبدی

شمارش اولیه: ۶۱

بازشماری: ۶۱»

انتهای پیام

کد خبر 19169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =