کد خبر 19425
۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۴

توسلی:

احداث ایستگاه راه‌آهن کوریجان با انتخاب پیمانکار آغاز می‌شود

احداث ایستگاه راه‌آهن کوریجان با انتخاب پیمانکار آغاز می‌شود

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: با انتخاب پیمانکار، احداث ایستگاه راه‌آهن کوریجان از توابع کبودراهنگ آغاز می‌شود که برای اجرای این پروژه، طرح فوق به مناقصه گذاشته شده و منتظر انتخاب پیمانکار هستیم.

به گزارش نمایندگان، فتح‌الله توسلیاظهار کرد: اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات کل طرح راه‌آهن غرب کشور بوده و پیگیر هستیم اعتبار جداگانه‌ای هم از وزارتخانه و سازمان برنامه‌بودجه برای این طرح اخذ کنیم.

وی افزود: شهرستان کبودراهنگ وسیع‌ترین شهرستان استان همدان بوده که هیچگونه دسترسی به ایستگاه راه‌آهن ندارد، برای همین از سال‌های گذشته پیگیر بودیم این ایستگاه در شهرستان تعبیه و احداث شود.

توسلی تصریح کرد: این ایستگاه کمک بزرگی به حوزه اقتصادی شهرستان و استان همدان برای سهولت در مبادله کالاست و می‌تواند در توسعه استان همدان نقش بسیار تأثیرگذار داشته باشد.

وی درادامه با بیان اینکه یکی از اولویت‌های بوده در این دور از مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان بهار و کبودراهنگ فعال کردن نواحی صنعتی اورقین و شیرین‌سو و توسعه مشاغل خانگی و بحث کارخانه نساجی است، یادآور شد: برای ایجاد ناحیه صنعتی غرب کشور در کبودراهنگ با جدیت پیگیر احداث این ناحیه با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های موجود این منطقه در شهرستان هستیم.

توسلی با اشاره به اینکه برای احداث ناحیه صنعتی نساجی در کبودراهنگ ۲۰ هکتار زمین در ویان در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: در رابطه با احداث ناحیه صنعتی نساجی در شهرستان کبودراهنگ و بازدید از جانمایی پروژه، دو سال پیش وزیر سابق صمت و معاون ایشان و نیز مدیرکل نساجی و مدیرعامل چندین کارخانه بزرگ و یکی از شرکت‌های معروف در زمینه تولید فرش ماشینی را به شهرستان دعوت کردیم .

وی بیان کرد: برای احداث و اجرای ناحیه صنعتی نساجی در کبودراهنگ با جدیت پیگیر اجرای زیر ساخت‌های این پروژه از جمله تأمین برق مورد نیاز و توسعه زیر ساخت‌های دیگر مورد نیاز هستیم‌.

توسلی اظهار کرد: با فراهم‌سازی زیر ساخت‌های لازم یک ناحیه صنعتی مختص به نساجی غرب کشور در محدوده کبودراهنگ احداث می‌شود که بتوانیم زنجیره نساجی از جمله نخ‌ریسی، پارچه بافی و...  را با وجود خیاطان توانمند در منطقه ایجاد کنیم‌.

‌انتهای پیام

کد خبر 19425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =