کد خبر 19495
۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۹

سپهوند:

رویکرد دولت در تشکیل کابینه باید شایسته سالاری باشد

رویکرد دولت در تشکیل کابینه باید شایسته سالاری باشد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تلفیقی از نیروهای توانمند و کارکشته در کنار نیروهای جوان که در حوزه های مختلف تجربیات و دانشی دارند می تواند کابینه قوی را تشکیل دهد.

به گزارش نمایندگان، رضا سپهوند در پاسخ به اینکه کابینه دولت چهاردهم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، بیان کرد: به عقیده بنده دولت چهاردهم باید بیشتر رویکرد اقتصادی داشته باشد. به ویژه در حوزه ناترازی هایی که در کشور ایجاد شده است. باید با گام های دقیق ناترازی‌های موجود در حوزه انرژی و در حوزه بودجه مرتفع شود. یکی از مواردی که می تواند  زمینه‌ساز حل مسائل باشد، تعاملات بین المللی است. دولت چهاردهم باید بتواند تعاملات بین المللی کشور را ارتقا دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: در حوزه کابینه دولت چهاردهم و تشکیل کابینه لازم است که رویکرد دولت به سمت شایسته سالاری باشد تا اینکه نگاه سیاسی حاکم باشد. تلفیقی از نیروهای توانمند و کارکشته در کنار نیروهای جوان که در حوزه‌های مختلف تجربیات و دانشی دارند می‌تواند کابینه قوی را تشکیل دهد. دولت نباید به یکباره از نیروهای باتجربه خالی شود. به کارگیری نیروهای جوان و توانمند یک ضرورت است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با استفاده از نیروهای جوان و توانمند می توان به اهداف رشد اقتصادی دست یافت. یکی از مشکلاتی که داشتیم این بود که معمولا دولت‌ها به ظرفیت نیروهای جوان و نخبگانی کشور توجه لازم را نداشتند. باید به نیروهای جوان میدان داده شود.

انتهای پیام

کد خبر 19495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =