کد خبر 5378
۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷

ایزدپناه:

رئیس کمیسیون تلفیق باید درباره حذف مجوز واردات خودرو شفاف سازی کند

رئیس کمیسیون تلفیق باید درباره  حذف مجوز واردات خودرو شفاف سازی کند

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس دستور حذف مجوز واردات خودرو را سوال برانگیز دانست و گفت: رئیس کمیسیون تلفیق باید شفاف سازی کند و بگوید چه اتفاقی افتاده است.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، عبدالله ایزدپناه نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور حذف مجوز واردات خودرو را سوال برانگیز دانست و گفت: رئیس کمیسیون تلفیق باید شفاف سازی کند و بگوید چه اتفاقی افتاده است. کسانی که تریبون در اختیار دارند، مراقب باشند موجب تضعیف ارکان نظام نشوند. بیان هر مطلبی به صلاح نیست، سبب بی‌اعتمادی مردم به نظام نشوید. امام راحلمان فرمودند مجلس در رأس امور است محدود کردن مجلس در قانونگذاری کار شایسته‌ای نیست.

 نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس درباره تنش آبی در باغملک گفت: ۲۵ سال از دستور رهبر عظیم الشأن انقلاب در خصوص اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری می‌گذرد. فاز یک ناقص و فاز دوم در پرده‌ای از ابهام است. وزارت نیرو و جهاد کشاورزی هر چه سریع تر تعیین تکلیف کنند، با وجود سد کارون ۳ و رودخانه های موجود در شهرستان های باغملک تنش آبی بسیار بالا است، کمتر نقطه‌ای را مشاهده می‌کنیم که از کمبود آب شرب رنج نبرند.

نماینده مردم ایذه در مجلس درباره تلفات جاده‌ای گفت: جاده‌های درون بخشی در دو دهه گذشته هیچ گونه توسعه‌ای نداشته‌اند. محور اهواز – باغملک - ایذه همچنان کند و با سهل انگاری شرکت‌های پیمانکاری و عدم نظارت مسئولان مربوطه پیش می‌رود. از وزیر راه و شهرسازی مجددا دعوت می‌کنم از حوزه انتخابیه بازدید کند.

ایزدپناه با استناد به نرخ بالای بیکاری گفت: کمر مردم و جوانان خمیده شده است. از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صمت و سایر وزراتخانه ها و نهادها از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) عاجزانه می‌خواهم دست به کار شوید.

وی در ادامه نطقش خواستار اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان، همسان سازی حقوق بازنشستگان شد و تأکید کرد: خواهران و برادران پیش دبستانی و نهضتی‌های جامانده تعیین تکلیف شوند. همچنین طرح افزایش نمایندگان و اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه بعد از ۲۲ سال هنوز به سرانجام نرسیده است. در مجلس نهم و دهم و اکنون مجلس یازدهم وقت زیادی صرف بررسی این موضوع شد، اصل ۶۴ قانون اساسی صراحت دارد، آیا فکر نمی کنید با گذشت ۲۲ سال و تغییر ترکیب جمعیت و عوامل سیاسی و جغرافیایی وقت آن رسیده است به حقوق مردم در این خصوص رسیدگی شود؟

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان گفت: گرد و غبارها و ریزگردها با هر منشأ برون مرزی یا درون مرزی مردم خوزستان را به ستوه آورده که باید چاره اندیشی شود و باید سلامتی مردم در اولویت کار مسئولین دولتی باشد. در پایان به دولت مردمی توصیه می‌کنم مراقب باشند در انتصابات راه را گم نکنند و نیروهای امتحان پس داده، انقلابی و با تجربه به حاشیه رانده نشوند.

انتهای پیام

کد خبر 5378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =