کد خبر 5779
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷

نوروزی مطرح کرد

آخرین وضعیت طرح حمایت از افشاکنندگان فساد (سوت‌زنی)

نقش مردم درمقابله با فساد افزایش می‌یابد
آخرین وضعیت طرح حمایت از افشاکنندگان فساد (سوت‌زنی)

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس آخرین وضعیت رسیدگی به طرح حمایت از افشاکنندگان فساد (سوت‌زنی) را در این کمیسیون تشریح کرد.

به گزارش نمایندگان ما، حجت‌الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح حمایت از افشاکنندگان فساد موسوم به طرح سوت‌زنی، اظهار کرد: این طرح بیش از ۵۰ ماده دارد که تاکنون ۳۸ ماده از آن در کمیسیون قضایی و حقوقی بررسی شده و به تصویب رسیده است.

وی افزود: جلسات کمیسیون برای بررسی جزئیات این طرح ادامه دارد که ظرف یک ماه آینده بررسی آن در کمسیون به اتمام می‌رسد و گزارش کمسیون جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه خواهد شد.

نایب رئیس کمسیون قضایی و حقوقی مجلس بیان کرد: بر اساس این طرح در صورت تصویب و اجرای درست آن از افشا کنندگان فساد هم به صورت مادی، معنوی و همچنین قضایی حمایت خواهد شد.

حجت‌الاسلام نوروزی با تاکید بر اینکه حمایت از افشاکنندگان فساد می‌تواند در پیشگیری وقوع جرایم کارساز باشد عنوان کرد: با تصویب و اجرای درست این طرح بخش عمده‌ای فسادها کم خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقابله با فساد یکی از موضوعاتی است که نمایندگان در  مجلس روی آن حساسیت دارند، اضافه کرد: یکی از این موضوعات مهم برای  تشویق مردم برای نقش داشتن در مبارزه با فساد حمایت  از آنها در برابر افشا فساد است که  طرح سوت‌زنی به‌همین منظور تهیه و تدوین شده است.

نماینده رباط‌کریم در مجلس تصریح کرد: در طرح سوت‌زنی  اگر شخصی از فسادی افشاگری کرد، متناسب با آن فساد از وی حمایت مالی می‌شود و درصدی از آن فسادی را که  اعلام کرده به وی پرداخت می‌شود تا تشویقی برای دیگران باشد و جلوی فساد گرفته شود.

انتهای پیام

کد خبر 5779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =