کد خبر 5901
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳

کوچکی نژاد:

بانک مرکزی از همکاری برای تحقیق و تفحص درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی امتناع می کند

بانک مرکزی از همکاری برای تحقیق و تفحص درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی امتناع می کند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خواستار همکاری بانک مرکزی در زمینه تحقیق و تفحص در موضوع تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی شد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: بر اساس اصل ۸۶ قانون اساسی مجلس حق تحقیق و تفحص در هر حوزه و اموری را دارد و تمام دستگاه ها و بخش ها موظف به همکاری با مجلس در زمینه تحقیق و تفحص هستند. متاسفانه حدود ۳ ماه است که بانک مرکزی از همکاری با مجلس در زمینه تحقیق و تفحص در خصوص تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی امتناع می کند.

وی در ادامه اظهار کرد: بنده در طول این سه ماه هم به رئیس مجلس و هم به کمیسیون برنامه بودجه نامه نوشتم و تاکید کردم که بانک مرکزی مانع انجام تحقیق و تفحص می شود. همه دستگاه ها موظف به همکاری با مجلس در زمینه تحقیق و تفحص هستند.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر نماینده رشت بیان کرد: بنده در جریان مکاتبات با بانک مرکزی هستم. با رئیس بانک مرکزی نیز در این زمینه مکاتبه داشته ام. اجرای قانون را پیگیری می کنیم. زمانی هم که فاصله افتاده است به مدت زمان تحقیق و تفحص اضافه خواهد شد.

انتهای پیام

کد خبر 5901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =