کد خبر 5918
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

صباغیان:

یک شهروند باید ماهانه ۲۰ میلیون پس انداز کند تا بتواند پول رهن خانه خود را بپردازد

یک شهروند باید ماهانه ۲۰ میلیون پس انداز کند تا بتواند پول رهن خانه خود را بپردازد

نماینده مردم مهریز در مجلس گفت: قیمت مسکن استیجاری طی یکسال گذشته ۴۵ درصد افزایش یافته، خانه ای که هزینه رهن آن در سال گذشته ۴۵۰ میلیون تومان بوده، اکنون به ۷۵۰ میلیون تومان رسیده، این بدین معنی است که یک شهروند ایرانی باید ماهانه ۲۰ میلیون تومان پس انداز کند تا بتواند پول رهن خانه خود را بپردازد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: هرچند باید از سیاست اقتصادی دولت حمایت کرد، اما آقای رئیسی؛ باید به موضوع نظارت، نظارت، نظارت به توان هزار توجه شود. دستگاه های شما در این موضوع ضعیف هستند.   

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس یازدهم افزود: آقای رئیسی؛ اگر نظارت نکنید زمین خواهید خورد و وقتی شما زمین بخورید، ملت زمین می خورد. به نظارت توجه کنید که اکنون کم توجهی می شود.

وی در تذکر دیگری به وزیر راه و شهرسازی درباره گرانی خانه های استیجاری در شرایط سخت اقتصادی کنونی گفت: قیمت مسکن استیجاری طی یکسال گذشته ۴۵ درصد افزایش یافته، یعنی خانه ای که هزینه رهن آن در سال گذشته ۴۵۰ میلیون تومان بوده، اکنون به ۷۵۰ میلیون تومان رسیده، این بدین معنی است که یک شهروند ایرانی باید ماهانه ۲۰ میلیون تومان پس انداز کند تا بتواند پول رهن خانه خود را بپردازد. باید با نظارت موضوع هزینه اجاره منزل را ساماندهی کرد.

کد خبر 5918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =