کد خبر 6017
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸

بدری:

مدیریت منابع آبی با محوریت تعیین الگوی کشت نیازمند نگاه کارشناسانه است

مدیریت منابع آبی با محوریت تعیین الگوی کشت نیازمند نگاه کارشناسانه است

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: مدیریت منابع آبی با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی هر منطقه و استان و تعیین الگوی کشت از اهم مواردی است که نیازمند نگاه کارشناسانه است.

به گزارش نمایندگان ما، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اصلاح الگوی کشت نقش بسزایی در مدیریت منابع آبی است که در این زمینه استفاده از روش‌های آبیاری نوین برای کشت محصولات و تعیین الگوی کشت متناسب با شرایط اقلیمی به عنوان مولفه‌ای است که نقش ویژه در کاهش مصرف آب در حوزه کشاورزی و مدیریت منابع آبی امری لازم و ضروری است.

وی بیان کرد: ضرورت مدیریت صحیح منابع آبی و اصلاح الگوی مصرف در حوزه کشاورزی به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی است که در این زمینه به دنبال عملیاتی‌شدن طرح‌ها به طور گسترده هستیم که این موضوع با اصلاح الگوی کشت محصولاتی که مصرف آب زیاد و بازده اقتصادی پایینی دارند باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم امنیت غذایی کشور را تامین کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: مدیریت منابع آبی با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی هر منطقه و استان و تعیین الگوی کشت از اهم مواردی است که نیازمند نگاه کارشناسانه است و به همین منظور باید برای رسیدن به خودکفایی در تولیدات محصولات مهم و استراتژیک همچون گندم برنامه‌ریزی و منسجم در بحث الگوی کشت داشته باشیم.

بدری اظهار کرد: متاسفانه به دلیل سیاست‌های اشتباه در حوزه کشاورزی باید برنامه‌ریزی‌های منسجم و مدبرانه در بحث الگوی کشت انجام یابد و نگاه کارشناسانه به الگوی کشت وجود داشته باشد که باید متناسب با شرایط هر منطقه انجام یابد تا بتوانیم در مدیریت منابع آبی کشور نقش اساسی و مهمی را رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: برنامه هفتم توسعه به عنوان یک فرصت مناسب برای پرداخت مناسب‌تر به بحث الگوی کشت است که باید اقدامات لازم در راستای بهبود وضعیت موجود و ایجاد شرایط مناسب در این زمینه باشد که این موضوع به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است و نباید مورد بی‌توجهی واقع شود.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 6017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =