کد خبر 6024
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳

منتظری مطرح کرد

جنگ رسانه‌ای دشمنان داخلی و خارجی علیه طرح تحول اقتصادی دولت

جنگ رسانه‌ای دشمنان داخلی و خارجی علیه طرح تحول اقتصادی دولت

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه حزب اتحاد ملت ایران اسلامی علیه طرح تحول اقتصادی دولت گفت: جنگ رسانه‌ای دشمنان داخلی و خارجی علیه طرح تحول اقتصادی دولت محکوم به شکست است.

به گزارش نمایندگان ما، غلامرضا منتظری نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره بیانیه که حزب اتحاد ملت ایران اسلامی علیه طرح تحول اقتصادی دولت منتشر کرده و مدعی فشار کم‌سابقه معیشتی به مردم شده است، گفت: دولت در حال پرداخت یارانه نقدی به مردم است تا بتواند آسیب‌های ناشی از برداشتن ارز ۴۲۰۰  که در دولت قبل به کالاهای اساسی اختصاص داده بود، جبران کند. البته در حوزه حکمرانی مهمترین مساله فراهم شدن شرایط اجرای هر قانون و تصمیمی است. چرا که اگر زمینه فراهم نشود، مردم همراه نخواهند شد و در نهایت به عدم اجرای درست قانون و ایجاد دشواری‌هایی برای جامعه منجر می‌شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب به آن تاکید فرمودند به معنای بیان دستاوردها نیست بلکه تبیین چشم انداز، افق و آینده هر موضوعی است تا مردم به روشنگری رسیده و تصویر مشخصی برای آنها تبیین شود.

برخی از وزیران دولت به درستی پیش از آغاز اجرایی طرح، چگونگی توزیع عادلانه یارانه‌ها را تبیین کردند

وی با تاکید به ضرورت اقناع کامل مردم در تبیین طرح تحول اقتصادی گفت: رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و در ادامه برخی از وزیران دولت به درستی پیش از آغاز اجرایی طرح، چگونگی توزیع عادلانه یارانه‌ها را تبیین کردند تا آرامش در کشور حفظ شده و به اعتماد و همراهی مردم منجر شود تا در نهایت دولت در اجرای برنامه‌هایی خود موفق عمل کند.

نماینده مردم گرگان در مجلس درباره اینکه حزب اتحاد ملت مدعی شده حقوق شهروندی مردم در این طرح به رسمیت شناخته نمی‌شود، عنوان کرد: رئیس جمهور پیش از اجرای طرح در گفت و گوی زنده با مردم و برای حفظ کرامت آنها ابعاد مختلف طرح را تبیین کردند و وی تلاش کرد اقناع لازم را انجام دهد. به عبارتی دولت در تلاش است وضعیت فعلی اقتصادی را به نفع مردم اصلاح کند. چرا که برطرف کردن مشکلاتی که در توزیع عادلانه یارانه‌ها وجود دارد، ‌ سبب خواهد شد یاس و ناامیدی در بین مردم کمتر شده و امید به آینده را تقویت کند تا دشمنان و معاندان داخلی و خارجی در جنگ رسانه‌ای که آغاز کردند، بازنده شوند.

نحوه استفاده از ارز ترجیحی در دولت گذشته سبب ایجاد رانت و فساد شده بود

منتظری با تاکید براینکه اصلاح ارز ترجیحی به بهبود توزیع عادلانه یارانه‌ها منجر خواهد شد، ‌ گفت: نحوه استفاده از ارز ترجیحی در دولت گذشته فقط سبب ایجاد رانت و فساد شده بود و بیشتر مردم از مزایای آن منتفع نبودند و همه کارشناسان اقتصادی اذعان دارند ارز ترجیحی فقط در دست عده‌ای خاص برای افزایش سود بود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در جراحی اقتصادی، هیچ گاه رضایت همه جلب نخواهد شد و بهبود شرایط یک شبه هم رخ نخواهد داد. بلکه در این راه باید مردم و سایر دستگاه‌ها و نهادهای کشور همراه شوند و صبوری پیشه کنند. البته باید قبول کرد که مردم در هر رویدادی در کشور، ‌ پرچم صبر و استقامت را به اهتزار درآوردند و نوبت مسوولان است که بر عزت  مردم بیفزایند.

تصمیم و برنامه جدید دولت مبتنی بر علم و تجربه است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره بخش دیگر بیانیه این حزب که گفته است کاسبان تحریم در کنار تحریم کنندگان اجازه ندادند برجام به نتیجه برسد، ‌ عنوان کرد: تصمیم و برنامه جدید دولت مبتنی بر علم و تجربه است ولی باید طرح تحول اقتصادی خود را به نحوی هدایت کرد که قدرت خرید مردم کم نشود.

نماینده مردم گرگان در مجلس درباره میزان همراهی مجلس با دولت در طرح تحول اقتصادی گفت: مجلس و دولت دو بال رشد کشور محسوب می‌شوند و به هر میزان که مجلس در حوزه نظارت با جدیت بیشتری وظایف خود را انجام دهد، عملکرد دولت هم شفاف‌تر می‌شود.

منتظری خاطرنشان کرد:‌ برای اجرای درست و دقیق طرح بهتر است تعامل و ارتباطات کمیسیون‌های تخصصی مجلس با وزیران مرتبط افزایش یافته که نتیجه بهتری از این طرح حاصل خواهد شد.

انتهای پیام

کد خبر 6024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =