کد خبر 6090
۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶

کوهساری:

نتیجه سفرهای خارجی از سوی وزارتخانه های مختلف باید گزارش و مشخص شود

نتیجه سفرهای خارجی از سوی وزارتخانه های مختلف باید گزارش و مشخص شود

نماینده مردم رامیان در مجلس با بیان اینکه صف های نانوایی در سطح کشور، قابل پذیرش نیست، گفت: مزایایی که برخی از مسئولان از آن استفاده می کنند مانند خانه های سازمانی، خودروهای اداری، نیروهایی که در اختیارشان است، سفرهای خارجی که اعزام می شوند، باید برای مردم مشخص شود. نتیجه این سفرهای خارجی چیست؟

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، غلامعلی کوهساری نماینده مردم رامیان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، اول خردادماه) مجلس شورای اسلامی خطاب به هیات رئیسه نسبت به عدم انضباط در موضوع شفافیت قوای سه‌گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها گفت: اخطاری را با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی می دهم. در این اصل آمده که هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و در همه مسائل داخلی و خارجی می تواند اظهارنظر کند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس یازدهم افزود: موضوعی که امروز در سطح جامعه مشاهده می کنیم، وضعیت اقتصادی و مشکلات مردم است که باید به این موضوع توجه جدی شود.

وی ادامه داد: اقتصادی را جراحی می کنیم که رو به موت است و واقعا با این جراحی، ما تنها اقتصاد را بلکه مردم را جراحی می کنیم! مشکلات اقتصادی را در نقاط مختلف کشور شاهدیم و مردم با مشکلات بیماری و مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند.

کوهساری با اشاره به صف های طولانی نانوایی در سطح کشور مطرح کرد: صف های نانوایی در سطح کشور به ویژه استان گلستان که یکی تولیدکنندگان اصلی گندم کشور است، قابل پذیرش نیست. نباید شاهد باشیم که مردم ما برای گرفتن یک یا دو قرص نان، زمان زیادی در صف های نانوایی معطل بمانند.

وی با اشاره به موضوع شفافیت قوای سه‌گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها گفت: همانطور که آقای جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مطرح کردند در موضوع مذکور که اکثر قریب به اتفاق با آن موافقیم، صرفا با آرای شورای های مختلف مقایسه نکنیم. مزایایی که برخی از مسئولان از آن استفاده می کنند مانند خانه های سازمانی، خودروهای اداری، نیروهایی که در اختیارشان است، سفرهای خارجی که اعزام می شوند، باید برای مردم مشخص شود. نتیجه این سفرهای خارجی چیست؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: در همین دو سال گذشته در همین مجلس شورای اسلامی بنده یا سایر نمایندگان هیچ سفر خارجی نرفتیم و تقاضای آن را هم نداریم، اما افرادی هستند که چندین بار به سفرهای خارجی رفته اند. در گذشته هم یکی از وزارتخانه ها عده زیادی را به روسیه فرستاد و اخیراً هم شنیده ام که می خواهند به سوئیس بروند! نتیجه این سفرهای از سوی وزارتخانه های مختلف باید گزارش و مشخص شود که مزایای دریافتی این افراد چقدر است؟ برخی از این افراد از یکجا حقوق و مزایا دریافت نمی کنند، نماینده یا وزیر یا مسئولی که عضو هیات مدیره چندین دستگاه است، و یا عضو شوراهای مختلف است، باید مزایای آن مشخص شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درپاسخ به این نماینده گفت: نکاتی که شما تذکر دادید در بحث شفافیت همه در قانونی که الان در مرحله رسیدگی است، دقیقا عنوان شده است و در قانون به صورت صریح و روشن آمده است.

انتهای پیام

کد خبر 6090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =