کد خبر 6106
۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷

علیزاده:

ریشه تمام مشکلات کشور نظام بیمار و مخرب بانکی است

ریشه تمام مشکلات کشور نظام بیمار و مخرب بانکی است

نماینده مردم دامغان در مجلس با بیان اینکه بانک ها همچون زالو تمام ثروت و سرمایه کشور را می مکنند، گفت: جراحی بزرگ اقتصاد ایران اصلاح نظام بانکی است.

 به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، علی اکبر علیزاده برمی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، یکم خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر را به ملت ایران تبریک عرض می کنم. خدای سوم خرداد، خدای اقتصاد هم هست و حتما ملت ما را یاری خواهد کرد.

وی ادامه داد: از ملت صبور ایران که همکاری کاملی با دولت در اصلاح نظام اقتصادی فاسد به ارث رسیده از دولت قبل را داشته اند تشکر می کنم. همچنین از دولت که با شجاعت یارانه ها را به سمت عادلانه تر شدن هدایت کرد، تشکر می کنم.

نماینده مردم دامغان در مجلس خطاب به رئیس جمهور، گفت: جراحی بزرگ اقتصاد ایران اصلاح نظام بانکی بوده و دولت قبل بزرگترین رانت اقتصادی را به بانک ها داد و این بانک ها هستند که تمام سرمایه ها و ثروت ایران را همچون زالو می مکنند. مال سازی های گسترده، دخالت های سوداگرانه در بازار مسکن ملک، احتکار مسکن، سوداگری در بخش ارزی، تضعیف ارزش پول ملی و افزایش بیش از هزار درصدی نقدینگی و پول پاشی برای منافع صاحبانشان تنها گوشه ای از اقدامات ویرانگرانه بانک ها بوده که توسط دولت گذشته مورد حمایت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در دوران انقلاب مردم به مشروب فروشی ها، سینماها و بانک ها را به عنوان ریشه تمام فسادهای رژیم شاهنشاهی حمله می کردند. مشروب فروشی ها جمع شد، سینماها تا حدودی تغییر کرد اما بانک ها هیچگونه تغییر نداشتند، از این رو ریشه تمام مشکلات کشور نظام بیمار و مخرب بانکی است و اگر با این ام الفساد برخورد نکنید تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت. اصلاح نظام بانکی با نصیحت حل نشده و مجلس انقلابی در این مورد کاملا همراه شما است.

انتهای پیام

کد خبر 6106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =