کد خبر 6139
۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹

گلرو:

سفر رئیس جمهور به عمان در توسعه صلح و ثبات منطقه‌ای تاثیر گذار است

سفر رئیس جمهور به عمان در توسعه صلح و ثبات منطقه‌ای تاثیر گذار است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توسعه و تقویت همکاری‌های ایران و عمان در ثبات و صلح منطقه تاثیرات عمده دارد و در تنش زدایی منطقه‌ای هم دستاورد مثبتی را به همراه دارد.

به گزارش نمایندگان ما، عباس گلرو عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد سفر رییس‌جمهور به مسقط گفت: کشور عمان همیشه به دنبال صلح و ثبات در منطقه بوده و سعی می‌کند در سیاست خارجی، استقلال خود را حفظ کند، همچنین در شاهراه تجارت بین المللی در نقطه استراتژیک قرار گرفته و توسعه روابط با این کشور برای جمهوری اسلامی مهم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به روابط دوستانه تهران- مسقط بیان داشت: ایران در بُعد سیاسی با عمان، روابط خوبی در سطح دو جانبه، چند جانبه و همکاری‌های بین المللی داشته است  و در بُعد اقتصادی هم در حوزه همکاری های بنادر و مبادلات تجاری روابط  روبه رشدی بین دو کشور بوده است.

نماینده مردم سمنان با مثبت ارزیابی کردن سیاست خارجی دولت سیزدهم در توسعه روابط با کشورهای همسایه گفت: تاکید دولت آیت‌الله رییسی در سیاست خارجی، توسعه روابط با همسایگان بوده است مسلما این سفر می‌تواند نتایج بسیار خوبی برای دو کشور در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی به همراه داشته باشد.

گلرو با بیان اینکه مجلس از برنامه‌های سیاست خارجی دولت حمایت می‌کند، بیان داشت: توسعه روابط با همسایگا در شرایط تحریم و تهدید برای کشور مهم و گره گشاست وتقویت روابط دو سویه برای رونق اقتصاد و خنثی سازی تحریم ها اثر گذار است.

وی  موقعیت سوق الجیشی عمان در تنگه هرمز را برای انتقال انرژی جهان مهم خواند و گفت: ایران در زمینه کنترل تردد در تنگه هرمز، با عمان همکاری مشترک داشته و توسعه و تقویت این همکاری ها در ثبات و صلح منطقه تاثیرات عمده دارد و می تواند در تنش زدایی منطقه ای دستاورد مثبتی به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سفر آیت الله رییسی به عمان را در چارچوب توسعه همکاری های دو جانبه و تاکید بر حسن همجواری موفق خواند و گفت: دولت سیزدهم فعالیت‌های خوبی را با همسایگان شروع کرده  است، سفر اسفند ماه سال گذشته رییس‌جمهور به کشور قطر، سفر امیر قطر به تهران، سفر وزیر امور خارجه ایران به امارات برای تسلیت درگذشت خلیفه بن زاید نشان از تحرکات و پویایی دیپلماسی دولت سیزدهم دارد.

وی در پایان اضافه کرد: توسعه این روابط در شکل ظاهری می تواند برای ملت ها امید بخش باشد و در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دستاورد مثبتی برای توسعه صلح و ثبات منطقه دارد.

انتهای پیام

کد خبر 6139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =