کد خبر 6269
۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴

فروردین:

اتفاقات ورزشگاه تبریز بی حرمتی به جامعه فوتبال و افکار عمومی بود

 اتفاقات ورزشگاه تبریز بی حرمتی به جامعه فوتبال و افکار عمومی بود

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی حضور بیش از ظرفیت تماشاگران در مسابقه فوتبال تیم‌های تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس و حواشی ایجاد شده در این مسابقه را بی حرمتی به جامعه فوتبال و افکار عمومی عنوان کرد و گفت: باید برخورد با این عاملین هرچه سریع تر صورت بگیرد تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

به گزارش نمایندگان ما، محمد مهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به نیمه کاره ماندن مسابقه تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز به دلیل حواشی ایجاد شده اظهار کرد: نیمه تمام ماندن مسابقه به این شکل برای برگزارکنندگان مسابقات فوتبال آن هم در این سطح در کشوری که در آستانه اعزام تیم ملی خود به جام جهانی است، یک فاجعه محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: باید درباره علت بروز و تکرار چنین مسائلی آسیب‌شناسی جامعی انجام دهیم؛ یک موقع هست که هر ۱۰ الی ۱۵ سال یکبار و به دلیل بی نظمی‌هایی که فلبداهه ایجاد می‌شود، چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد که موضوع آن ها فرق می‌کند اما این که ما مدام شاهد چنین اتفاقاتی در ورزش باشیم ناشی از بی تدبیری‌ها و سوء مدیریت‌ها است؛ سالهاست که هم مردم و هم دلسوزان و کارشناسان فریاد می‌زنند اما کسی برای این موضوع اهمیتی قائل نمی‌شود.

رئیس فراکسیون ورزش گفت: معتقدم اتفاقی که در ورزشگاه تبریز رخ داد به دلیل بی‌تدبیری مسئولین بوده چرا که بعد از دوسال درب‌های ورزشگاه باز شده و تماشاگران هیجان دارند؛ آنچه که برای کنترل هیجانات تماشاگران نیاز است برنامه ریزی است.

فروردین با اشاره به عدم رعایت مصوبه وزارت کشور مبنی بر حضور ۳۰ درصدی تماشاگران در ورزشگاه‌ها در مسابقه فوتبال تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس خاطرنشان کرد: دستورالعمل وزارت کشور مبنی بر اینکه ۳۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه باید تماشاگر بیاید به آن معناست که برگزار کننده های بازی باید خودشان را برای حضور ۳۰ درصد از تماشاگران آماده کنند، اینکه وقتی این موضوع را رعایت نشود و چند ده هزار نفر مازاد به ورزشگاه می‌روند به دلیل مشکلات مدیریتی است و من معتقدم که این اقدام نوعی بی حرمتی به جامعه فوتبال و افکار عمومی است و عاملین این بی تدبیری باید پاسخگو باشند؛ باید برخورد با این عاملین هرچه سریع تر صورت بگیرد تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره طرح انتقاداتی نسبت به انتخاب کانادا به عنوان مقصد برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال گفت: تفکر آقایان این بوده که سبک فوتبال کانادا و آمریکا مقداری به هم نزدیک است. طبیعی است که قطعاً کشورهای رقیب نظیر آمریکا و سایرین بیکار نمی‌نشیند و تلاش می‌کند که هر طور شده به این اردوی آماده سازی لطمه بزند اما ما باید هوشیار باشیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 6269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حمید IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
    1 0
    فرافکنی نکنید سالها تراکتور در این استادیوم بازی می کند وشده به پرسپولیس استقلال سپاهان وباخته هیچ اتفاقی نیفتاده وحالا در استانه سقوط به لیگ یک کاری کنه که بازنده بشه؟!خودتان می دانید اصل ماجرا چی بوده پس لطفا به شعور مردم اذربایجان توهین نکنید