کد خبر 6315
۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵

امروز؛

الهیان به همراه هیئتی دانش‌بنیان راهی ونزوئلا شد

الهیان به همراه هیئتی دانش‌بنیان راهی ونزوئلا شد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز به همراه هیئتی از فعالان حوزه دانش‌بنیان عازم ونزوئلا شد.

به گزارش نمایندگان ما، زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، امروز (دوشنبه ۹ خرداد ماه) به همراه هیئتی از فعالان حوزه دانش‌بنیان با هدف معرفی توانمندی‌های پزشکی، دارویی، تجهیزات و لوازم بیمارستانی، خدمات پزشکی و گردشگری سلامت ایران عازم ونزوئلا شد.

الهیان در مورد اهمیت این سفر، گفت: در این سفر با وزیر زنان ونزوئلا دیداری رسمی خواهیم داشت. در عین حال، نشست‌هایی هم توسط سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس تدارک دیده شده است که امیدوارم در این سفر ضمن ملاقات و دیدار با این افراد، بتوانیم در ارتباط با موضوعات مهم مانند موضوع بهداشت و درمان، دارو، خدمات پزشکی و تجهیزات بیمارستانی که جمهوری اسلامی ایران امکان صادرات این محصولات و در عین حال ارائه این خدمات پزشکی را دارد، موفقیت‌هایی را کسب کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این سفر ۵ روز طول خواهد کشید و با تعدادی از سازمان‌های مردم‌نهاد نیز دیدار و گفتگو خواهیم کرد.

پیش از این، نشست‌های متعددی برای هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی بخش‌های مختلف مرتبط با حوزه دارو، درمان و پزشکی و هماهنگی با کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ونزوئلا در تهران با نگاه به چالش‌ها و راهکارهای همکاری بین دو کشور در بخش خصوصی برگزار شده است.

از سوی دیگر، حضور شرکت‌های فعال و علاقمند در بازار ونزوئلا هم در ابعاد مختلف توسط زهره الهیان و سایر اعضای هیئت مورد مداقه قرار گرفته و در نتیجه مقرر شد که هیئت با سفر به ونزوئلا ضمن بررسی بازار این کشور، امکان تعاملات بیشتر را فراهم کنند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز از این اقدام استقبال کردند و با برنامه‌ریزی در کاراکاس ملاقات‌هایی را نیز با مقامات و مسئولان دولتی و بخش خصوصی تدارک دیده‌اند.

در عین حال، سازمان توسعه تجارت نیز در استقبال از این اقدام، دستور صدور مجوز برای هیئت اعزامی از ایران را برای روان‌سازی و استفاده بهینه از مناسبات اقتصادی صادر کرد. مسئولانی از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مجموعه جهاد دانشگاهی و تعدادی از فعالان بخش خصوصی هم در این سفر حضور دارند.

انتهای پیام

کد خبر 6315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =