کد خبر 6405
۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲

ابوترابی:

از سؤال از وزیر خارجه در خصوص ایجاد پول واحد بین کشورهای شانگهای انصراف دادم

از سؤال از وزیر خارجه در خصوص ایجاد پول واحد بین کشورهای شانگهای انصراف دادم

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: با توجه به پیشنهاد وزیر امور خارجه کشورمان برای ایجاد پول واحد کشورهای عضو پیمان شانگهای از سوال خودم از وزیر امور خارجه انصراف دادم.

به گزارش نمایندگان ما، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پیشنهاد معاون اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان برای ایجاد پول واحد کشورهای عضو پیمان شانگهای از سؤال خود از وزیر امور خارجه انصراف دادم.

وی افزود: اردیبهشت سؤال من از وزیر امور خارجه درباره علت عدم اقدام در خصوص ارائه پیشنهاد به منظور ایجاد پول واحد کشورهای عضو پیمان شانگهای سؤالی را از وزیر امور خارجه مطرح کردم و این سؤال در دستورکار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار گرفت.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در آن جلسه آقای امیرعبداللهیان از این موضوع استقبال کرد و قول پیگیری موضوع را داد و هفته گذشته شاهد بودیم که معاون اقتصادی وزارت امور خارجه این پیشنهاد را به پیمان شانگهای ارائه کرد و این موضوع به نام ایران در دبیرخانه این کنفرانس به ثبت رسید.

ابوترابی خاطرنشان کرد: بنده ضمن تقدیر از وزارت امورخارجه از سؤال خود از وزیر امور خارجه انصراف دادم.

نماینده نجف‌آباد در مجلس افزود: ما می‌توانیم با پول واحد پیمان شانگهای به جنگ دلار برویم و به سلطه چندین ساله آن پایان دهیم.

انتهای پیام

کد خبر 6405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =