کد خبر 6602
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹

بیاتی:

قیمت کالاها ۱۰۰ درصد و حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است

قیمت کالاها ۱۰۰ درصد و حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است

نماینده تفرش در مجلس گفت: تورم در کشور بیداد می‌کند، کالاهای مورد نیاز مردم بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است، قرار بود بنا بر مصوبه مجلس تامین کالاهای اساسی بر اساس نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، ولی الله بیاتی نماینده تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز(سه‌شنبه بیست و چهارم خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در خصوص بیانات مقام معظم رهبری که در دیدار اخیر با نمایندگان مطرح کردند جای دارد تقدیر و تشکر کنم و این نکته را یادآور شوم که بیانات معظم له یک فرمان برای نمایندگان و مجلس است و باید به درستی این فرمان بررسی و اجرا شود، ایشان فرمودند مجلس انقلابی است اما باید یک بررسی کنیم ببینیم واقعا انقلابی هستیم یا نه. ایشان راجع به فرآیند قانونگذاری، بودجه ۱۴۰۱ و مرکز پژوهش‌ها مطالب ارزشمندی را بیان فرمودند و این وظیفه نمایندگان را بسیار سنگین کرد.

مجلس باید برای تحقق مطالبات رهبری برنامه‌ریزی کند

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بنده به هیات رییسه مجلس پیشنهاد می‌کنم که بیانات مقام معظم رهبری را مکرر به اطلاع نمایندگان برسانند و برای تحقق فرامین معظم له برنامه‌ ریزی کنند.

وی تصریح کرد: مردم ایران امروز در شرایط سخت اقتصادی زندگی می‌کنند، ما همانند دوران دفاع مقدس مسئولانی با روحیه جهادی و انقلابی می‌خواهیم، اگر ما در جنگ نظامی پیروز شدیم بخاطر روحیه ایثارگری، شهادت و از خودگذشتگی بود، مسئولان امروز هم باید بدانند که ما تحت جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ملت ایران هستیم، مسئولان باید در کنار مردم باشند. جناب رییس جمهور، هنوز بسیاری مدیران ناکارآمد در راس کار هستند و تعیین تکلیف نشده‌اند.

قیمت کالاها ۱۰۰ درصد و حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است

بیاتی خطاب به رییس جمهور، در خصوص تورم کنونی بازار، اظهار کرد: تورم در کشور بیداد می‌کند، کالاهای مورد نیاز مردم بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، حقوق کارمندان ۱۰ درصد افزایش داشته است، قرار بود بنا بر مصوبه مجلس تامین کالاهای اساسی بر اساس نرخ شهریور ۱۴۰۰ باشد، کمر مردم زیر بار گرانی شکسته است، از دولت می‌خواهم به داد مردم خصوصا اقشار کم درآمد برسد، چرا که پشتوانه اصلی حاکمیت همین مردم کوچه و بازار بودند.

دولت وضعیت بازنشستگان را مشخص کند

وی افزود: از رییس جمهور درخواست دارم نسبت به ترمیم هیات وزیران اقدام نماید بعضی از وزرا، معاونان و حتی استانداران کارآمد نیستند، هنوز تعدادی از مدیران کل و معاونان وزرا در وزارتخانه‌ها تعیین تکلیف نشده‌اند و این باعث ایجاد خلل در روند خدمت‌رسانی به مردم است.

بیاتی خاطرنشان کرد: از دولت می‌خواهم وضعیت بازنشستگان را مشخص نماید، بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی و مستمری‌بگیران در شرایط سخت اقتصادی زندگی می‌کنند، مداوم پیگیری می‌کنند برای احقاق حق خودشان، مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی نباید دستخوش تغییرات شود، مطالبات این قشر جامعه به حق و درست است.

بانک‌ها در خدمت مردم نیستند

وی خطاب به رییس جمهور، بیان کرد: بانک‌ها در کشور در خدمت مردم نیستند تاجاییکه بتوانند از پرداخت تسهیلات باز می‌زنند و از سیاست‌های دولت تبعیت می‌کنند، تولیدکنندگان و کشاورزان به شدت آسیب دیدند، بانک‌ها تبدیل به غول اقتصادی شدند و تولیدکنندگان با شرایط و نوسان بازار ورشکست شدند، بفرمایید شهرک‌های صنعتی را بررسی کنند، فکر می کنم در حوزه انتخابیه ما بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کارخانجات فعال هستند و این موضوع نیاز به بررسی دارد.

بیاتی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش، عنوان کرد: به دلیل کمبود بارندگی بعضی از روستاها آب آشامیدنی و آب کشاورزی ندارند و مسئولان هم احساس مسئولیت نمی‌کنند، تعجب می‌کنم یک مسئول چگونه شب راحت می‌خوابد در صورتی که یک روستا فاقد آب است. از وزیر نیرو درخواست رسیدگی دارم.

وی افزود: وضعیت دامداران با آزادسازی نهاده‌های دامی بسیار نامطلوب است و نیاز به توجه ویژه دارد از وزیر کشاورزی درخواست رسیدگی دارم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: موضوع رتبه‌بندی معلمان جزء مطالبات به حق آنها است از طرفی سرانه مدارس هم بسیار ناچیز است و متاسفانه آب و برق آنها بعضی اوقات قطع می‌شود.

عضو کمیسیون عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در خصوص اینترنت بسیاری از روستاها فاقد آنتن هستند، وزیر ارتباطات قول داد طی یکسال و نیم این کار را انجام دهد ضمن تقدیر از اقداماتی که انجام شده است درخواست تحقق این وعده را دارم.

انتهای پیام

کد خبر 6602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =