کد خبر 6825
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷

علی حدادی:

بانک ملی و مرکزی موظف به تهیه گزارشی درباره ابلاغیه‌ها و وضعیت امنیتی شبکه‌های بانک ملی شدند

بانک ملی و مرکزی موظف به تهیه گزارشی درباره ابلاغیه‌ها و وضعیت امنیتی شبکه‌های بانک ملی شدند

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور با اشاره به حضور مسئولان بانک ملی و مرکزی در کمیسیون متبوع خود، گفت: بانک ملی و مرکزی موظف به تهیه گزارشی درباره ابلاغیه‌ها و وضعیت امنیتی شبکه‌های بانک ملی تا یک هفته آینده شدند، این گزارش هفته آینده با حضور وزیر اقتصاد بررسی می‌شود.

به گزارش نمایندگان ما،علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور،در توضیح نشست امروز سه شنبه 31 خرداد ماه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، گفت: ابعاد انتظامی و امنیتی سرقت اخیر از بانک ملی در جلسه امروز با حضور محمدرضا فرزین مدیر عامل بانک ملی، مسئول حقوقی بانک مرکزی و سردار قنبری رئیس پلیس آگاهی برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم با انتقاد از عدم حضور وزیر اقتصاد در نشست امروز کمیسیون علیرغم اهمیت موضوع مطروحه،افزود: ابعاد مختلف سیستم های امنیتی و انتظامی این سرقت در جلسه امروز بررسی شد، سیستم های امنیتی اشکال و ایرادهایی دارد که گزارش آن باید تهیه و برای ما ارسال شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در نهایت مقرر شد تمام ابلاغ هایی که شورای عالی امنیت کشور (شاک) برای بانک مرکزی و بانک ملی برای بانک‌ها ارسال کرده تا هفته آینده جمع آوری و به همراه اقداماتی که بانک ملی در راستای امنیت سازی انجام داده در قالب یک گزارش به کمیسیون امور داخلی کشور ارایه شود.

حدادی یادآور شد: یک هفته به مسئولان نام برده فرصت داده شد تا همه اسناد و مدارک را به مجلس ارسال کنند. کمیسیون هفته آینده جلسه‌ای را با حضور وزیر اقتصاد در جهت بررسی این گزارش و مشکلات شبکه های امنیتی و ضرورت به روز رسانی آنها برگزار خواهد کرد.

گفتنی است؛ در جلسه امروز از نیروی انتظامی و پلیس آگاهی به دلیل سرعت در کشف این سرقت تقدیر و تشکر شد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 6825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =