کد خبر 6883
۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴

آرامی:

مجلس و سران قوا در صدد این هستند که بحث اجاره بهای مسکن را سریعاً سازمان دهی کنند

مجلس و سران قوا در صدد این هستند که بحث اجاره بهای مسکن را سریعاً سازمان دهی کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هم مجلس و هم سران قوا در تلاش هستند که بحث اجاره بهای مسکن را سریعاً سازمان دهی کنند.

به گزارش نمایندگان ما، منصور آرامی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش سقف ۲۵ درصدی اجاره بهای مسکن مصوبه سران قوا است، اظهار داشت: این مصوبه در دولت قبل به دلیل کرونا تصویب شد که بر اساس آن افزایش کرایه خانه ها بیشتر از ۲۵ درصد نباشد، اما اجرایی نشد.

وی با بیان اینکه مصوبه دولت در جلسه هفته جاری سران قوا به تصویب رسید، افزود: با توجه به این مصوبه مقرر شد افزایش اجاره بهای در تهران بیشتر از ۲۵ درصد و در شهرستان ها بیشتر از ۲۰ درصد نباشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این نکته که قانون اجاره بهای مسکن و موضوع ساماندهی آن در دستور کار مجلس بود، گفت: دولت هیچ لایحه‌ای در این راستا به مجلس ارائه نکرده اما مجلس طرحی را تدوین کرده که دوفوریت آن به تصویب وکلای ملت رسیده و به کمیسیون عمران و برخی کمیسیون ها مثل کمیسیون قضایی آمده است تا وارد جزئیات شوند و این مسئله در حال بررسی است.

آرامی با بیان اینکه در مصوبه سران قوا اینگونه مطرح شده که این مصوبه تا زمان تصویب طرح مجلس اجرا شود، بیان داشت: این طرح طی هفته آینده از کمیسیون‌ها به صحن خواهد آمد و نتیجه آن ملاک اجرا می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان گفت:  هم مجلس و هم سران قوا در صدد این هستند که بحث اجاره بهای مسکن را سریعاً سازمان دهی کنند.

انتهای پیام

کد خبر 6883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =