کد خبر 6907
۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶

با تصویب طرح تعیین تکلیف بیمه کارگران؛

دو میلیون کارگر ساختمانی و فصلی از لحاظ بیمه‌ای تعیین تکلیف می‌شوند

دو میلیون کارگر ساختمانی و فصلی از لحاظ بیمه‌ای تعیین تکلیف می‌شوند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی از نظر بیمه‌ای بلاتکلیف هستند، گفت: با تصویب و اجرایی شدن این طرح حدود ۲ میلیون کارگر ساختمانی و فصلی از لحاظ بیمه‌ای تعیین تکلیف می‌شوند.

به گزارش نمایندگان ما، کیومرث سرمدی واله عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت طرح تعیین تکلیف بیمه کارگران ساختمانی و فصلی، گفت: کلیات این طرح در جلسه علنی به تصویب رسید و طرح جهت بررسی جزئیات به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع شد.

وی افزود: پس از ارجاع طرح ساماندهی بیمه کارگران ساختمانی به کمیسیون به دلیل وجود طرح ها و لوایحی که در دستورکار کمیسیون قرار دارد، رسیدگی به این طرح هنوز در دستورکار قرار نگرفته است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: متاسفانه  بسیاری از این کارگران یا بیمه ندارند یا اگر بیمه دارند حق البیمه آنها به صورت ناقص واریز شده که عملا فایده‌ای برای آنها ندارد که در این طرح نمایندگان، برای حل این معضلات راهکارهایی در نظر گرفته شده است.

سرمدی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی از نظر بیمه‌ای بلاتکلیف هستند، افزود: با تصویب و اجرایی شدن این طرح حدود ۲ میلیون کارگر ساختمانی و فصلی از لحاظ بیمه‌ای تعیین تکلیف می‌شوند.

وی با بیان اینکه بار مالی برای اجرای این طح در نظر گرفته شده است، گفت: بخشی از حق بیمه توسط کارفرمایان و بخش دیگر از سوی خود کارگران پرداخت خواهد شد.

نماینده اسدآباد در مجلس درباره زمان اجرایی شدن این طرح و تعیین تکلیف بیمه کارگران فصلی و ساختمانی، گفت: با توجه به اهمیت موضوع احتمالا کار بررسی این طرح به زودی در کمیسیون تمام و برای بررسی به جلسه علنی ارجاع خواهد شد و تصور می‌کنم با ارسال طرح به شورای نگهبان و طی شدن روند تبدیل شدن طرح به قانون، این طرح پیش از پایان سال اجرایی و وضعیت بیمه کارگران ساختمانی سر و سامان خواهد یافت.

انتهای پیام

کد خبر 6907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =