کد خبر 7118
۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

منتظری خبر داد

تصویب طرح اقتصاد فرهنگ و حمایت از صنایع خلاق فرهنگی در کمیسیون فرهنگی مجلس

تصویب طرح اقتصاد فرهنگ و حمایت از صنایع خلاق فرهنگی در کمیسیون فرهنگی مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب طرح اقتصاد فرهنگ و حمایت از صنایع خلاق فرهنگی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش نمایندگان ما، غلامرضا منتظری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح اقتصاد فرهنگ و حمایت از صنایع خلاق فرهنگی در کمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان اولویت سال ۱۴۰۱ کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.

وی گفت: نشستی با حدود ۱۷ نهاد و سازمان با محوریت مرکز پژوهش های مجلس در حوزه صنایع خلاق برگزار شد که به متن نهایی رسیده‌ایم و اکنون آماده ارسال به صحن علنی مجلس شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این مورد که دستور کار بعدی کمیسیون در حوزه اقتصاد فرهنگ با موضوع کسانی خواهد بود که به‌صورت آزاد فعالیت می کنند، افزود: مثلا هنرمندان، موسیقی دانان، نویسندگان، خبرنگاران و... ذیل این قانون خواهند بود.

منتظری تصریح کرد: همچنین قرار بر این است که صندوق حمایت از هنرمندان، انتظارات قانونی هرکدام از ذینفعان را به کمیسیون تحویل دهد و پس از تجمیع این موارد، به عنوان بسته حمایت اقتصادی از حوزه فرهنگ و ادب و هنر ارائه شود.

این نماینده مردم در مجلس در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه متولی این طرح در نهایت کدام نهاد خواهد بود؟، گفت: پس از تصویب، مسئولیت اصلی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین میراث فرهنگی خواهد بود که البته در کنار این وزارتخانه ها، وزارت ورزش و جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی و صداوسیما نیز مسئولیت های خاص خود را دارند.

انتهای پیام

کد خبر 7118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =