کد خبر 7404
۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷

شیخی:

تامین منافع مردم اولویت اصلی نمایندگان است

تامین منافع مردم اولویت اصلی نمایندگان است

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از بررسی طرح دارویار در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون به صراحت به دولت هشدار دادند که در صورت عدم اجرای صحیح این طرح اعمال ماده ۲۳۴ و شکایت به کمیسیون اصل نود را در دستور کار قرار خواهند داد و همچنین دیگر ابزارهای نظارتی را برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم به کار خواهند برد زیرا تامین منافع مردم اولویت اصلی نمایندگان است.

به گزارش نمایندگان ما، زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز (شنبه، ۲۵ تیرماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح دارویار با حضور مسئولان مربوطه خبر داد و گفت: متاسفانه هیچ گونه مشورتی با کمیسیون بهداشت برای اجرای این طرح نشده و کمیسیون در جریان اجرای طرح نبوده است  بنابراین  با توجه به اهمیت موضوع در اسرع وقت این نشست را با حضور مسئولان اجرایی برگزار و هشدارهای لازم به آنها داده شد.

وی افزود: کمیسیون بهداشت و درمان بر این باور است که باید پیش از اجرای هر طرح نقاط ضعف و قوت آن دیده شده و زیرساخت های آن فراهم شود زیرا با اجرای شتابزده طرح مردم متضرر می شوند و نمایندگان مجلس به هیچ وجه اجازه این کار را نخواهند داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم ادامه داد: اعضای کمیسیون تاکید داشتند که منابع و زیرساخت های طرح باید به صورت کامل دیده شود تا در آینده اجرای طرح با مشکل مواجه نشود از سویی نقدینگی بخش خصوصی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

شیخی یادآور شد: همچنین بیمه ها باید کمک کنند تا هزینه ای از جیب مردم برای تهیه دارو پرداخت نشود؛ کمیسیون به صورت جدی تاکید داشت که بدهی های قبلی بیمه ها باید پرداخت  شود زیرا نزدیک به ۸ ماه عقب ماندگی در پرداخت بدهی ها وجود دارد و از سویی هزینه های طرح به موقع و به صورت شفاف در اختیار بیمه ها قرار گیرد تا شاهد اختلالی در اجرای طرح نباشیم البته ابهامات زیادی هنوز برای کمیسیون بهداشت و درمان در مورد نحوه اجرای این طرح وجود دارد زیرا افرادی که تحت پوشش بیمه خاصی نیستند و داروها را باید به صورت آزاد بخرند نباید متضرر شوند و قیمت ها به گونه ای نباشد که توان پرداخت را نداشته باشند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: اعضای کمیسیون به صراحت به دولت هشدار دادند که در صورت عدم اجرای صحیح این طرح اعمال ماده ۲۳۴ و شکایت به کمیسیون اصل نود را در دستور کار قرار خواهند داد و همچنین دیگر ابزارهای نظارتی را برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم به کار خواهند برد زیرا تامین منافع مردم اولویت اصلی نمایندگان است.

وی یادآور شد: در ادامه نشست امروز ۶ حقوقدان شورای نگهبان که از طرف رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی شدند  برای معرفی خود در کمیسیون حاضر شده و توضیحاتی را در مورد برنامه ها، سوابق و عملکرد خود ارائه کردند.

انتهای پیام

کد خبر 7404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =