کد خبر 7695
۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

جدی:

انتصاب مدیران صندلی نشین مشکلات حوزه بهداشت و درمان را مضاعف می کند

انتصاب مدیران صندلی نشین مشکلات حوزه بهداشت و درمان را مضاعف می کند

نماینده مردم شیروان در مجلس خطاب به وزیر بهداشت گفت: این وزارتخانه نیاز به مدیران عملیاتی، انقلابی و میدانی دارد؛ انتصاب مدیران چرتی و صندلی نشین مشکلات حوزه بهداشت و درمان را مضاعف می کند که باید تدبیر کنید.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در نطق میان دستور ضمن تسلیت ایام ماه محرم گفت: تقدیر و تشکر می کنم از دولت و رئیس جمهور به خاطر سفر به استان خراسان شمالی؛ امید است باعت خیر و برکت برای استان و رفع بخشی از محرومیت های استان شود و از استاندار و همکارانش نیز برای پیگیری اعتبارات مصوب سفر  تشکر ویژه دارم و امید است در ادامه هم تلاش حداکثری در جهت جذب هرچه بیشتر اعتبارات مصوب سفر دولت انجام گیرد.

وی افزود: ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات دولت امیدوار هستم کاستی هایی هم که وجود دارد با تلاش بیشتر مرتفع شود و مردم از نتیجه تلاش های انقلابی و میدانی و شبانه روزی این دولت بهره مند شوند.

نماینده مردم شیروان در مجلس اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش! تصویب آئین نامه رتبه بندی فرهنگیان بایستی هرچه سریعتر در دولت انجام شود و رتبه بندی نیز در کوتاه ترین زمان به نتیجه برسد و همچنین تکلیف نهضتی های بعد سال ۹۲ و مدرسین طرح امین و مدارس غیرانتقاعی نیز لازم است هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود و کمبود معلمان در خراسان شمالی و شیروان بسیار است که بایستی دولت در این زمینه تدبیر نماید همچنین خادمان مدارس نیز وضعیت مناسب دریافت حقوق ندارند که باید توجه به این قشر صورت گیرد.

جدی خطاب به وزیر بهداشت تاکید کرد: این وزارتخانه نیاز به مدیران عملیاتی، انقلابی و میدانی دارد لذا انتصاب مدیران چرتی و صندلی نشین مشکلات حوزه بهداشت و درمان را مضاعف می کند که باید تدبیر کنید. بازسازی و رفع مشکلات تاسیساتی و عمرانی بیمارستان امام خمینی (ره) و خرید دستگاه ام آر آی و احداث دانشکده پرستاری شیروان باید با فوریت انجام شود و نیروهای طرحی ایام کرونا هم تعیین تکلیف شوند.

وی  خطاب به سرپرست وزارت کار گفت:  چهارماه ازسال گذشته و هنوز تکلیف دریافتی بازنشستگان روشن نیست و هرچه سریعتر اقدام شود و احقاق حق شود. سازمان تامین اجتماعی با تولید کنندگان، کارآفرینان و نهادهای مرتبط مدارا نمی کند و تولید را در برخی نقاط استان با مشکل مواجهه کرده است لطفا نظارت بیشتری انجام دهید.

نماینده مردم شیروان در مجلس از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد:  با توجه به ابلاغ قانون ساماندهی خودرو  تصویب اجرایی وارادت خودرود در دولت باید با سرعت صورت گیرد ضمنا وضعیت بازار خودرو مناسب نیست و مردم ناراضی اند لطفا هرچه سریعتر اقدام شود. وضعیت قیمت برخی از کالاها در بازار مناسب نیست و برای مثال روغن موتور که در عرضه و تولید آن انحصار وجود دارد نیاز به نظارت بیشتری دارد و عرضه لوازم خانگی هم برای مردم نارضایتی ایجاد نموده و قیمت را بالا برده اند و بازار را به سمت انحصار می کشانند لازم است وزارتخانه و سازمان حمایت از مصرف کننده در این خصوص اقدام جدی کند تا مبادا در حوزه لوازم خانگی هم انحصار ایجاد شود و مثل خودرود مردم با مشکل روبه رو شوند.

جدی خطاب به  وزیر اقتصاد گفت: ضمن تشکر از اقدامات و تلاش های انقلابی شما وام متولدین به درستی در برخی بانک ها اقدام نمی شود و برخی از بانک ها نیز در اخذ ضمانت برای وام ها مطابق بخش نامه وزارتخانه و بانک مرکزی عمل نمی کنند و مردم را به زحمت می اندازند که این موضوع نظارت بیشتری می خواهد. سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نیز بایستی جدی تر و سریع تر اقدام شود.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: به خرید تضمینی دام سبک و سنگین سرعت بیش تری دهید تا بیش تر از این عشایر دچار مشکل نشوند و با توجه به حذف ارز ترجیحی برای نهاده ها دامی لذا تامین مالی تعاونی ها و اتحادیه ها برای خرید و ذخیره سازی نهاده دام در اولویت قرار گیرد. مردم در بسیاری از نقاط استان و شهرستان و روستاها برای تهیه نان که حداقل نیاز است با مشکل مواجهه هستند و برای اختصاص سهمیه آراد بیشتر برای روستاها به ویژه برخی از مناطق مرزی اقدام جدی تری انجام شود و لازم است وزارتخانه در این حوزه قوی تری عمل کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: وزیر کشور! ضمن تقدیر از رئیس جمهور و معاون اول و حضرتعالی برای حضور سریع و میدانی در نقاط مختلف حادثه دیده سیل و زلزله لازم است جهت پیشگیری اقدامات مناسبی انجام شود. در استان خراسان شمالی و شهرستان شیروان محله هایی در معرض سیل شناسایی و مطالعات انجام شده و جهت رفع این موضوع نیاز به اعتبار مناسب دارد که لازم است حضرتعالی و سازمان برنامه و بودجه در این خصوص اقدامات مناسبی انجام دهد تا دوباره مردم دچار خسارت مالی و جانی نشوند. امیدوارم در آینده با تلاش بیشتر کاستی های موجود در کشور را مرتفع کنید.

انتهای پیام

کد خبر 7695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =