کد خبر 7587
۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۱

حاجی پور:

زمان تعهد خدمت پزشکان مناطق محروم از سه برابر به یک و نیم تا دو برابر تقلیل می یابد

زمان تعهد خدمت پزشکان مناطق محروم از سه برابر به یک و نیم تا دو برابر تقلیل می یابد

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب ۲ ماده از طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی در نشست امروز کمیسیون مجلس خبر داد و گفت: بر این اساس زمان تعهد خدمت پزشکان مناطق محروم از سه برابر به یک و نیم تا ۲ برابر تقلیل می یابد.

به گزارش نمایندگان ما، رضاحاجی پور سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز این کمیسیون عنوان کرد: در جلسه امروز که با حضور معاونان وزیر بهداشت برگزار شد طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی در دستورکار کمیسیون قرار داشت که تا ماده ۲ این طرح مورد بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت و به تصویب رسید.  

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: براساس (ماده ۱) این طرح زمان تعهد خدمت پزشکان در مناطق محروم از ۳ برابر به ۱.۵ تا ۲ برابر تقلیل یافت.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: بنابراین میزان تعهد خدمت مشمولان برای خدمت در مناطق مورد تعهد برای رشته های پرطرفدار تخصصی که هرساله توسط وزارت بهداشت اعلام می شود به میزان ۲ برابر و برای سایر متعهدین یک و نیم برابر مدت تحصیل خواهد بود. کلیه متعهدین موظفند بلافاصله پس از فارغ التحصیلی خود را به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنند.

حاجی پور اضافه کرد: همچنین براساس ماده ۲ این طرح نیز برخی فعالیت ها برای مشمولان این قانون ممنوع خواهد بود که از جمله آنان می توان به فعالیت پزشکی انتفاعی، دایر نمودن مطب و انجام تعهدات در خارج از استان محل تعهد اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: همچنین تحویل مدرک تحصیلی و ریز نمرات، صدور تائیدیه تحصیلی و گواهینامه توسط وزارت بهداشت تا قبل از اتمام تعهدات ممنوع خواهد بود.

انتهای پیام

کد خبر 7587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =