کد خبر 7749
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵

احمدی:

شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم

شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم

نماینده رشت مردم در مجلس گفت: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم؛ دارو در داروخانه نیست و بعد در بازار آزاد با قیمت گزاف به فروش می رسد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی‌ امروز (سه شنبه) در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت درباره عملکرد وزارت بهداشت و ‌درمان در اجرای طرح دارویار با انتقاد از کمبود دارو در داروخانه‌ها، گفت: اکنون شاهد قاچاق داروها هستیم. مردم در مراجعه به داروخانه ها با نبود دارو مواجه می شوند حال اینکه همان داروها در بازار با قیمت گزافی خرید و فروش می‌شود؛ این یعنی اینکه دارو هست اما دست‌هایی پشت پرده وجود دارد.

وی با بیان لینکه قیمت سرسام‌آور داروها و تجهیزات پزشکی مردم را اذیت می کند، افزود: بیمار در بیمارستان‌های دولتی با بیمه پذیرش می‌شود اما مردم را مجبور به خرید تجهیزات پزشکی از بازار آزاد آن هم با قیمت گزاف می کنند.

احمدی خاطرنشان کرد: اجرای طرح دارویاری در صورتی خوب است که بتواند مانع از کمبود قاچاق دارو و ساماندهی قیمت‌ها شود اما اینگونه نیست؛ یکی از نمونه ها معطل شدن مردم در مراجعه به داروخانه ها با قطع شدن اینترنت است. وزارت بهداشت باید در این زمینه تدبیری بیندیشد.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: چه راهکاری برای حمایت از بیش از ۷ میلیون نفر فاقد بیمه وجود دارد؟ ما در بیمه سلامت موفق نبودیم پس  باید طرح دارویاری به گونه ای اجرا شود که مردم آسیب نبینند.

انتهای پیام

کد خبر 7749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =