کد خبر 7774
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱

عباس زاده:

موثرترین شیوه حمایت از دولت بیان نقاط ضعف و نقد منصفانه است

موثرترین شیوه حمایت از دولت بیان نقاط ضعف و نقد منصفانه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه حمایت از دولت به معنای اطاعت از دولت نیست، گفت: بعضا تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی با واکنش تدافعی بخش‌های دیگر دولت مواجه می‌شود.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمود عباس زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری با اشاره به وظایف نظارتی مجلس گفت: بعضا تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی با واکنش تدافعی بخش‌های دیگر دولت مواجه می‌شود و حتی این واکنش‌ها منجر به اختلال در امور مردم به ویژه در حوزه انتخابیه شده که این وضعیت قابل قبول نیست.

وی افزود: دولت یک سیستم است و اگر بخش‌هایی از یک سیستم مشکل‌دار شود باید اصلاح شود. دولت خود را انقلابی معرفی می‌کند و مجلس از این خرسند است اما دولت‌مداری انقلابی در کنار سایر شاخص‌ها مستلزم در کنار مردم بودن و تمرکز کردن روی مطالبات مردم است و نباید غافل شویم که مجلس انقلابی و دولت انقلابی برآمده از اراده مردم انقلابی است و ما باید سخنگوی مردم و دولت هم نوکر و خدمتگزار مردم باشد.

عباس زاده گفت: حمایت از دولت به معنای اطاعت از دولت نیست. ما وکیل مردم هستیم نه وکیل دولت و موثرترین شیوه حمایت از دولت تشویق و بیان نقاط ضعف و نقد منصفانه و مبانی‌محور نقطه ضعف‌های دولت و مدیران ضعیف دولت است.

انتهای پیام

کد خبر 7774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =