کد خبر 7803
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱

در نشست علنی امروز؛

نحوه انتقال حق بیمه بازنشستگی بین صندوق‌ها مشخص شد

نحوه انتقال حق بیمه بازنشستگی بین صندوق‌ها  مشخص شد

حق بیمه یا کسور بازنشستگی پرداخت شده به صندوق‌های بیمه بازنشستگی براساس تقاضای کتبی بیمه شده پس از بروزرسانی از صندوق قبلی به صندوق جدید منتقل می شود.

به گزارش نمایندگان ما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه)، گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی را بررسی کرده و ماده ۳ این طرح را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده ۳ این طرح؛ حق بیمه یا کسور بازنشستگی که به هر یک از صندوق‌های بیمه بازنشستگی پرداخت شده است براساس تقاضای کتبی بیمه شده موضوع این قانون یا بازماندگان واجد شرایط وی پس از بروزرسانی از صندوق قبلی به صندوق جدید منتقل می شود. بیمه شده ذی‌نفع تقاضای انتقال سابقه پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی را به صورت کتبی به صندوق جدید ارائه نموده و صندوق جدید نیز پس از بررسی و انطباق تقاضا با صوابط و مقررات ذی ربط ظرف یک ماه انتقال وجوه حق بیمه یا کسور بازنشستگی را از صندوق بازنشستگی قبلی تقاضا می‌نماید. صندوق بازنشستگی قبلی مکلف است حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ تقاضای صندوق جدید، وجوه قابل انتقال را به آن صندوق منتقل کند.

بنا بر تبصره این ماده؛ در صورتی که صندوق‌های مشمول این ماده طبق مقررات، علاوه بر پرداخت حقوق بازنشستگی، از کار افتادگی اعم از کلی و جزئی و فوت، مشترکین خود را در برابر بیماری‌ها، کمک ازدواج، بارداری، حقوق ایام بیماری و غرامت نقص عضو بیمه نموده باشند، هنگام انتقال حق بیمه یا کسور بازنشستگی به صندوق مقصد، سهم درمان به علاوه یک درصد (۱%) بابت مزایای یاد شده از جمع وجه قابل انتقال کسر می‌شود.

انتهای پیام

کد خبر 7803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =