کد خبر 7812
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳

ذاکر:

سازمان برنامه و بودجه نباید عزت قوه قضائیه را تضعیف کند

سازمان برنامه و بودجه نباید عزت قوه قضائیه را تضعیف کند

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه بودجه قوه قضائیه باید مستقل باشد، گفت: سازمان برنامه و بودجه نباید عزت قوه قضائیه را تضعیف کند.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری گفت: برابر اصل ۱۵۶ قانون اساسی قوه قضائیه مسئولیت سنگین تحقق ‌بخشیدن به عدالت را برعهده دارد. قوه قضائیه امنیت و محیط کار متناسب با قضاوت را مطالبه می‌کند لذا تأمین امنیت و معیشت همکاران قضایی و پرسنل باید فراهم باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه پرسنل قوه قضائیه خود به دنبال احقاق حقوق مردم هستند، گفت: مسئولیت قوه قضائیه نظارت بر قوانینی است که در مجلس تصویب می‌شود و قوه قضائیه منبع درآمد دولت در بسیاری از مواقع نیز به شمار می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه قوه قضائیه باید به جهت مالی مستقل باشد، تصریح کرد: نباید عزت قوه قضائیه را سازمان برنامه و بودجه تضعیف کند و از قداست و تواضع قوه قضائیه سوء استفاده شود.

ذاکر با بیان اینکه در مجلس تصویب کردیم با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه بودجه این قوه توسط سازمان برنامه تأمین شود، خطاب به رئیس مجلس عنوان کرد: آقای رئیس مجلس به داد قوه قضائیه برسید که پرسنل این قوه در معرض تطمیع، ناامنی، تهدید و تنگنا قرار دارند. قوه قضائیه را به هیچ عنوان نمی‌توان با دیگر دستگاه‌ها مقایسه کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: استاندارد جهانی برای یک دادیار، بازپرس و رئیس شعبه به هیچ عنوان قابل قیاس با کشور ما نیست. در ایران ۸ تا ۱۵ پرونده تحویل همکاران قضایی می‌شود و آنها را درگیر می‌کند. همکاران قضایی و خانواده‌های آنها امروز به جهت روحی و روانی حال مناسبی ندارند و باید توجه بیشتری به آنها شود.

انتهای پیام

کد خبر 7812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =