کد خبر 7830
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴

رضوانی:

جزو پیشگامان عرصه پزشکی در خاورمیانه محسوب می شویم

جزو پیشگامان عرصه پزشکی در خاورمیانه محسوب می شویم

نماینده تهران در مجلس خواستار برنامه‌ریزی برای ارتقا و بهبود درآمد ایران از گردشگری سلامت شد.

به گزارش نمایندگان ما، غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید نسبت به افزایش و تربیت کادر درمانی برای سالهای آینده و در مواقع بحرانی اقدام کنیم در غیر این صورت دچار کمبود پزشک می شویم.  

وی افزود: اگر تعداد پزشکان در کشور کم باشد طبیعی است که تعرفه خدمات پزشکی افزایش چشمگیری خواهد داشت و حتی در این حالت ممکن است کیفیت خدمات دهی کادر پزشکی و درمانی پایین بیاید. همین مساله درنهایت موجب خواهد شد تا محدودیت در انتخاب متخصصان و سطح خدمات مطلوب پزشکی به ذینفعان جامعه تحمیل گردد.

نماینده تهران در مجلس درباره ضرورت تقویت کادر پزشکی و تاثیر آن بر افزایش گردشگران سلامت و رشد اقتصادی ناشی از آن، تصریح کرد: خوشبختانه بعد از انقلاب نه تنها نقص کمبود پزشک برطرف شده است، بلکه اکنون در زمینه‌های پزشکی آنچنان پیشرفته هستیم که جزو پیشگامان عرصه پزشکی در خاورمیانه محسوب می شویم و میزان درآمدهای ما از بابت گردشگری سلامت بالاست.  

رضوانی گفت: اگر همت و تلاش بیشتری در زمینه افزایش آموزش پزشکان و دانشجویان پزشکی صورت بگیرد، می توان میزان منابع ارزی بدست آمده از طریق جذب گردشگران سلامت به کشور را بالاتر برد.

وی افزود: نباید مسئولان وزارت بهداشت با کوته نظری مانع افزایش ظرفیت پزشکی شوند و با اصرار بر موضع غلط خود موجب گردند نه تنها کیفیت رشد نکند بلکه حتی سطح خدمات دهی پایین بیاید و پاسخ مناسبی به نیاز داخلی داده نشود. طبیعتا در این صورت دیگر گردشگری سلامت در اولویت و اوج افتخار نخواهد بود.

نماینده تهران در مجلس گفت: انتظار داریم وزارت بهداشت به مزیت بزرگ کشورمان در حوزه پزشکی توجه لازم داشته و موجبات تقویت آنرا فراهم کند. البته من معتقدم چون این مصوبه الزام قانونی دارد، وزارت بهداشت در نهایت مجبور خواهد شد آن را اجرایی کند. اما اگر چنانکه از اجرای آن سرباز زند، آن موقع دستگاه‌های نظارتی همچون مجلس از ابزار نظارتی قانونی خود استفاده خواهد کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام

کد خبر 7830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =