کد خبر 8880
۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲

قالیباف:

دیوان محاسبات در گزارش تفریغ، انحراف از بودجه را ارائه دهد

دیوان محاسبات در گزارش تفریغ، انحراف از بودجه را ارائه دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش نظارتی مجلس بر فرآیندهای بودجه‌ای گفت: سازمان برنامه موظف است که بر اساس جداول مصوب فعالیت کند، از دیوان محاسبات می‌خواهم که در گزارش خود حتماً انحراف از بودجه را ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمد وحیدی نماینده مردم بجنورد و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز(چهارشنبه)در تذکری گفت: با توجه به بودجه سالانه و برنامه هفتم و سفرهای استانی دولت، بنظر می‌رسد که امروز در مرحله اجرا دچار مشکلاتی هستیم و مجلس باید نظارت دقیقی بر اجرای قانون بودجه سالانه داشته باشد.

وی افزود: اولویت بندی‌هایی که خود سازمان برنامه انجام می دهد بدون توجه به فرآیندهای بودجه مصوب در سفرهای استانی و ابلاغیه‌های بودجه ای تغییر می‌کنند؛ این نشان می‌دهد که در فرآیندهای مختلف بودجه ای نظارت مجلس کمرنگ جلوه پیدا می‌کند.

این نماینده مجلس گفت: هیئت رییسه و کمیسیون بودجه مجلس باید به این موضوع ورود کند تا سازمان برنامه به نام اولویت بودجه‌ها را جابجا نکند؛ مثلاً در موضوع بازنشستگان مجلس در بودجه سالانه عدد تعیین کرده اما هیچ گاه از سوی سازمان برنامه در اولویت قرار نمی‌گیرد و می‌گویند که می خواهیم در برنامه هفتم مصوبه بیاوریم و اولویت تعیین کنیم؛ این درحالیست که اولویت‌های برنامه ششم اجرا نشده است که می خواهند در برنامه هفتم اولویت بگذارند؛ این موضوع به هرج و مرج در اجرای قانون منتهی می‌شود.

وحیدی همچنین در تذکر دیگری درباره طرح‌های دو فوریتی نمایندگان مجلس با انتقاد از هیئت رئیسه مجلس برای تعلل در رسیدگی به این طرح‌ها گفت: برای موضوع کنکور سراسری پیشنهادی از سوی ۱۰۰ نماینده ارائه شده اما هنوز از سوی هیئت رئیسه حتی مطرح نشده است، این درحالیست که توقعات جامعه بیرونی از مجلس مداخله در امور مهم کشور است.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس، در پاسخ به اظهارات وحیدی گفت: ان شاءالله در جلسه بعدی مجلس گزارش تفریغ بودجه را داریم؛ در همین راستا از دیوان محاسبات می‌خواهم که در گزارش خود حتماً انحراف از بودجه را ارائه دهند. سازمان برنامه حتماً موظف است که بر اساس جداول مصوب فعالیت کند.

وی افزود: درباره کنکور نیز دیروز بحث مفصلی در هیئت رییسه انجام شد و ان شاءالله با تدابیری که وجود دارد حتماً مورد توجه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد خبر 8880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =