کد خبر 9547
۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸

ایری:

تا پایان سال ۲۹۳ کیلومتر به بخش آزادراهی کشور اضافه می‌شود

تا پایان سال ۲۹۳ کیلومتر به بخش آزادراهی کشور اضافه می‌شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور طی گزارشی اعلام کرد که تا پایان سال ۲۹۳ کیلومتر به بخش آزادراهی کشور اضافه می‌شود.

به گزارش نمایندگان ما، عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز ۱۰ آبان این کمیسیون اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و میعاد صالحی مدیر عامل شرکت راه آهن حضور پیدا کرده و گزارشی از اقدامات مجموعه تحت مدیریت خود ارائه کردند.

وی افزود: در ابتدای این جلسه، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گزارشی از پروژه‌های قابل بهره‌برداری آزادراهی تا پایان سال ارائه کرد که مجموعا به ۲۹۳ کیلومتر می‌رسید و به گفته وی با بهره‌برداری از این آزادراه‌ها عملکرد دولت در این حوزه به حدود ۳.۵ برابر متوسط سالانه می‌رسد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: خادمی در ادامه این جلسه گزارشی از تکمیل برخی از کریدورهای شبکه آزادراهی کشور و عملکرد توسعه آزادراه‌ها در سال‌های برنامه پنجم و ششم توسعه ارائه کرد؛ وی همچنین نبود مشوق مناسب برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، کافی نبودن درآمد ناشی از اخذ عوارض، عدم امکان مشارکت مستقیم بانک‌ها، عدم تخصیص به موقع اعتبار متناسب با زمان اجرای طرح را از جمله چالش‌های بخش مشارکت طرح‌های آزادراهی معرفی کرد و سپس اعضای کمیسیون عمران مجلس نیز هرکدام به بیان نکته نظرات و مشکلات مربوط به راه‌های حوزه‌های انتخابیه خود پرداختند.

ایری خاطر نشان کرد: در ادامه نشست نیز مدیرعامل راه‌آهن گزارشی از اقدامات خود در این حوزه ارائه کرد و سپس شکستن رکورد حمل بار ترانزیت ریلی صد ساله و رشد ۲.۵ برابری سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ و نیز شکستن رکورد حمل بار صادرات ریلی با رشد ۳۰۰ درصدی سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، تقویت کریدور شرق به غرب و احیای جاده ابریشم و تقویت کریدور شمال به جنوب و افتتاح مسیر ترانزیتی ریلی روسیه – هند، توسعه حمل و نقل ریل مسافری و بازسازی شبکه ریلی را از جمله دستاوردهای کلیدی در دوره مسئولیت خود عنوان کرد. پس از گزارش وی نمایندگان نیز نظرات خودشان را در راستای بهبود وضعیت ریلی کشور و نیز مشکلات مربوط به حوزه انتخابیه خود مطرح کردند.

انتهای پیام

کد خبر 9547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =