کد خبر 10077
۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷

نادری:

به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم

به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به تصویب کلیات «طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور» در کمیسیون آموزش مجلس، تصریح کرد: در این طرح، به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم. البته کنکور دی ماه ۱۴۰۱ طبق اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار می‌شود.

به گزارش نمایندگان ما، احمد نادری عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز (یکشنبه ۶ آذر) این کمیسیون عنوان کرد: در نشست امروز طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در دستور کار کمیسیون قرار داشت که با رأی بالای اعضای کمیسیون کلیات طرح رأی آورد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: در این نشست بیش از ۲ ساعت در خصوص طرح اصلاح قانون کنکور بحث و بررسی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف صورت گرفت و جزئیات این طرح نیز در جلسات بعدی کمیسیون مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: کنکور دی ماه ۱۴۰۱ طبق اطلاع رسانی که از گذشته صورت گرفته برگزار خواهد شد و ما در خصوص نحوه برگزاری آزمون برای پس از دی ماه بحث‌های کارشناسی داشتیم.

نادری یادآور شد: پیشنهاد ما در این جزئیات این قانون این است که تأثیر قطعی معدل در آزمون به تأثیر مثبت تبدیل شود چراکه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص نیز خلاف قانون مجلس است.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر در صدد این هستیم که دروس عمومی که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از کنکور حذف شده به آزمون سراسری بازگردد چراکه حذف دروس عمومی نیز خلاف قانون مجلس به شمار می‌آید.

انتهای پیام

کد خبر 10077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =