کد خبر 10959
۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷

سران قوا درباره بررسی و تصویب بودجه ۱۴۰۲ در زمان کوتاه‌تری توافق کردند

سران قوا درباره بررسی و تصویب بودجه ۱۴۰۲ در زمان کوتاه‌تری توافق کردند

در جلسه امروز سران قوا، مقرر شد با اتخاذ تدابیری در مجلس، شورای نگهبان و هیئت‌ عالی نظارت مجمع تشخیص، بودجه ۱۴۰۲ در زمان کوتاه‌تری نهایی شود.

به گزارش نمایندگان ما، نشست سران قوا عصر امروز (شنبه ۲۴ دی) به میزبانی حجت‌الاسلام‌ محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه و با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

با توجه به افزایش برودت هوا در نقاط مختلف کشور و مشکلاتی که به لحاظ تأمین انرژی گرمایشی در برخی کشورهای منطقه نیز به وجود آمده، سران قوا در جلسه امروز خود بر استمرار و تقویت اقدامات در دست اجرا جهت کاهش مشکلات برای مردم در حوزه تأمین انرژی گرمایشی و رفع برخی مسائل پیش‌ آمده در این حوزه تأکید کردند.

در این جلسه تصمیمات مهمی نیز در خصوص مسائل مرتبط با حوزه گاز، در راستای کاهش مشکلات مردم و شهروندان اتخاذ شد.

گفتنی است، این تصمیمات و عملیات اجرایی متعاقب آن، به استثنای اقداماتی است که تاکنون در راستای رفع مسائل حوزه تأمین انرژی گرمایشی و مدیریت بحران در این حوزه اتخاذ شده است.

همچنین سران قوا در این نشست ضمن قدردانی از مشارکت‌های فعالانه مردمی در همه عرصه‌ها، بار دیگر از مردم شریف ایران خواستند در مصرف انرژی صرفه‌جویی به عمل آورند تا با عنایت به تدابیر در دست اجرای مسئولان، مردم همه نقاط کشور در روزهایی که با افزایش برودت هوا مواجه می شویم از نعمت گاز و گرما بهره‌مند باشند.

مقوله بودجه، موضوع دیگری بود که در جریان جلسه امروز سران قوا مورد امعان‌ نظر قرار گرفت و بر همین مبنا با عنایت به همفکری صورت‌گرفته میان سران قوا، مقرر شد با اتخاذ تدابیری در مجلس، شورای نگهبان و هیئت‌ عالی نظارت مجمع تشخیص، بودجه ۱۴۰۲ در زمان کوتاه‌تری نهایی شود.  

سران قوا همچنین در این جلسه بر آسیب‌شناسی و اولویت‌بندی مسائل و موضوعات مبتلابه کشور و مردم و طرح هر یک از این مسائل اولویت‌دار در جلسات فی‌مابین برای پیگیری‌ و همکاری مجدانه در راستای تسریع در رفع آن‌ها تأکید کردند.

انتهای پیام

کد خبر 10959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =