کد خبر 11099
۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹

عمویی:

مقامات آلمانی پیگیری دستورکارهای ضدایرانی و صهیونیستی در رابطه با ایران را کنار بگذارند

مقامات آلمانی پیگیری دستورکارهای ضدایرانی و صهیونیستی در رابطه با ایران را کنار بگذارند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بررسی اقدامات افراطی آلمان در قبال ایران در این کمیسیون گفت: نمایندگان تاکید کردند مقامات آلمانی لازم است پیگیری دستورکارهای ضدایرانی و صهیونیستی در رابطه با ایران را کنار بگذارند.

به گزارش نمایندگان ما، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توضیح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: پیرو اقدامات منفی در کشورهای اروپایی از جمله در آلمان، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسه ای برای بررسی مواضع و اقدامات افراطی این کشور در قبال جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقامات مرتبط از وزارت امور خارجه گزارشی از آخرین اقدامات و مواضع دولت و شخصیت‌های آلمانی درباره کشورمان ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: دولت آلمان برخلاف سابقه تاریخی روابطش با ایران، در چند ماه گذشته موانع و اقدامات تخریبی علیه روابط دوجانبه صورت داده است. هر چند دستگاه دیپلماسی کشور به مواضع طرف آلمانی واکنش لازم را نشان داده اما نمایندگان حاضر در جلسه تاکید کردند که خویشتنداری و رعایت احترام در روابط امری متقابل است و مقامات آلمانی لازم است پیگیری دستورکارهای ضدایرانی و صهیونیستی در رابطه با ایران را کنار بگذارند.

عمویی در پایان گفت: در این جلسه، اعضای کمیسیون امنیت ملی مطالبات و توصیه‌های خود به وزارت امور خارجه در پیشبرد روابط با آلمان را مطرح کردند که در برنامه های وزارت امور خارجه لحاظ خواهد شد. همچنین گزارش پیشبرد این اقدامات در نشست های آتی وزارت امور خارجه و کمیسیون پیگیری می‌شود.

انتهای پیام

کد خبر 11099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =